1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HALK ZAMLARDAN EZİLİYOR'
HALK ZAMLARDAN EZİLİYOR

'HALK ZAMLARDAN EZİLİYOR'

Barikat Gazetesi, UBP hükümetinin % 20 ile 36 arası elektriğe yaptığı zammı protesto etmek amacıyla Elektrik Kurumu önünde dün bir eylem düzenledi. Ülkedeki sorunların ardı arkasını kesilmediğine vurgu yapan Barikat Gazetesi, hükümetin emekçiye dayattığı

A+A-

 

 

 

Barikat Gazetesi, UBP hükümetinin % 20 ile 36 arası elektriğe yaptığı zammı protesto etmek amacıyla Elektrik Kurumu önünde dün bir eylem düzenledi. Ülkedeki sorunların ardı arkasını  kesilmediğine vurgu yapan Barikat Gazetesi, hükümetin emekçiye dayattığı zamların altında halkın ezildiğini, günlük yaşmada da vergi masraflarının gün geçtikçe çoğaldığını açıkladı.

Elektrik Sendikası ‘El-Sen’’in de destek verdiği eylemde “Üreten Biziz…! Yöneten De Biz Olacağız…!”, “Bu Memleket Satılık Değil…! Özelleştirmeye Hayır” pankartları açılarken, az sayıda gerçekleşen eyleme yine çok sayıda sivil ve üniformalı polis takip etti.

Barikat Gazetesi adına Görkem Eylem bir basın bildirisi okuyarak,ülkede gelişen olaylara değindi.

El-Sen Mali Sekreteri Suphi Özpaşa da yaptığı açıklama da Barikat Gazetesi’ne destek verdiklerini, sürdürülen bu mücadelenin halkın desteğiyle de devam edeceğini vurgulayarak, teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler