1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HALK MUTSUZ, SORUMLUSU UBP'
HALK MUTSUZ, SORUMLUSU UBP

'HALK MUTSUZ, SORUMLUSU UBP'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, son dönemde artan intiharlarda, UBP hükümetinin karar ve uygulamalarının da bir etken olduğunu ileri sürdü

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, son dönemde artan intiharlarda, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetinin karar ve uygulamalarının da bir etken olduğunu ileri sürdü.

Çakıcı, TDP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) eski çalışanlarından birinin intiharını hatırlatarak, “Her intiharın arkasında farklı bir neden aranabilir, çevresel ve ailesel sorunlar da etkili olabilir, hepimizin sorunları vardır, olabilir de, ancak, intiharların artışı hükümetin uygulamalarından kesinlikle bağımsız değildir” dedi.

Mehmet Çakıcı, KTHY çalışanlarının bir yıl sokakta kaldıklarını, maaş alamadıklarını, yatırımlarının yapılmadığını, mağduriyet yaşadıklarına işaret ederek şöyle dedi:

“Söz konusu kişilerden bir kısmı işe girmiş olmasına rağmen, eski maaşlarının yarısını almaktadırlar. Ancak çoğu halen işsiz ve yatırımları yapılmıyor. Kimse bana, bunlar da bir etken değildir demesin. Hükümetin yarattığı ortam kesinlikle bir etkendir.”

Çakıcı, Yayın Yüksek Kurulu’nun intihar haberleriyle ilgili açıklamasını; “İntiharların dramatize edilmemesine yönelikse doğru, yok eğer intihar haberleri yapılmasın şeklindeyse kabul edilemez” diye değerlendirdi.

Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Uçuyor” söyleminin ardından, Başbakan İrsen Küçük’ün de benzer bir açıklama yaparak “KKTC’nin önünde kimse duramayacak” dediğini hatırlatan Çakıcı, “Sayın Başbakan aslında doğru söylüyor. Cinayet, intihar, tecavüz, hırsızlık, halkın mallarının peşkeş çekilmesi konularında KKTC’nin önünde kimse duramıyor” dedi.

“HALK MUTSUZ, UMUTSUZ”

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, halkın genel anlamda mutsuz ve umutsuz olduğunu ifade ederek, bu durumun oluşmasındaki en önemli unsurlardan birinin hükümetin icraatları olduğunu iddia etti.

Kötü ekonomik yapının, hayat pahalılığının, maaş artışı verilmemesinin, zamların, adam kayırmacılığın, adaletsiz uygulamaların halkı bıktırdığını belirten Çakıcı, halkın huzura kavuşması, umutların yeşermesi adına “UBP hükümetinden ivedilikle kurtulmak” gerektiğini öne sürdü.

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler