1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HALK EKMEK UBP KURULTAY DERDİNDE'
HALK EKMEK UBP KURULTAY DERDİNDE

'HALK EKMEK UBP KURULTAY DERDİNDE'

"Halk ekmek, UBP kurultay derdinde" diyen Çakıcı, bayram süresince temas ve incelemelerde bulunduğunu, bölgelerde karşılaştıklarının kendisini üzdüğünü ifade etti.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkede işsizlik ve fakirliğin her geçen gün arttığını, halkın artık birikimlerini kullanmaya başladığını, birikimi olmayanların açlığa mahkum edildiğini savunarak, UBP’nin ise tek derdinin kurultay ve ‘koltuk’ olduğunu iddia etti.

Yazılı açıklamasında, “Halk ekmek, UBP kurultay derdinde” diyen Çakıcı, bayram süresince temas ve incelemelerde bulunduğunu, bölgelerde karşılaştıklarının kendisini üzdüğünü ifade etti.

 

“AKÇA’NIN TESPİT VE DEĞERLENDİRMELERİ ÜLKE GERÇEKLERİNİ YANSITMIYOR”

 

Halkın büyük bir çoğunluğunun ekonomik olarak çok zor günlerden geçtiğini söyleyen Çakıcı,

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın ülke ekonomisiyle  ilgili tespit ve değerlendirmelerin de ülke gerçeklerini yansıtmadığını iddia etti. Çakıcı, “Gerçek olan halkın ekonomik durumunun gittikçe kötüleştiği ve halkın fakirleştiğidir” dedi. 

 

Akça’nın, kendisini ülkenin maliyeden sorumlu kişisi görmekte olduğunu ve ona göre hareket ettiğini de ileri süren Çakıcı, “Bunu onaylamamız mümkün değildir” diye konuştu.

Uygulanan ekonomik programın ülkedeki refah seviyesini artırmadığını, bütçe açıklarını kapatma adına halkın fakirleştirildiğini ve alım gücünün düşürüldüğünü savunan Çakıcı, ülke ekonomisinin tamamen Türkiye’ye bağımlı hale getirildiğini iddia etti.

TDP’nin “bu çarpık sistemden” nemalanan 3-4 tekelin dışındaki yerli işadamları ile yatırımcıların yaşadıkları zorlukların farkında olduğunu ve yaşadıkları haksız rekabeti onaylamadıklarını belirten Çakıcı, UBP hükümetinin yerli işadamı ile yatırımcıları görmezden geldiğini ileri sürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler