1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HALININ ALTI DOLDU'
HALININ ALTI DOLDU

'HALININ ALTI DOLDU'

KTOEÖS Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananların “halı altına saklandığını” ifade etti

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşananların “halı altına saklandığını” ifade etti.

Açıklamanın tam metni şöyle;


         Lefkoşa Türk Belediyesi sürecide halı altına saklanan pislikler, ülkemizin içine itildiği durum tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilmiştir. Türkiye’de de yaşanan susurluk kazası derin devlet-mafya-siyaset ilişkisini ortaya çıkardığı zaman rejim bekçileri hep bir elden olayı kapatma gayreti içerisine girmişti. Birçok hatırı sayılır devlet büyüğü! Ortalığı velveleye vermiş, komplo yapanlara diş bilemişti ancak yıllar sonra bu derin ilişki prenslerini ve yaptıklarını kamuoyu tanımıştı. Geleceğin temiz toplumunu yaratmak için geçmişle hesaplaşma yerine siyasi üstünlük elde etme gayesiyle bu ve benzer olayların üstü örtülmüştü. AKP bu süreçten siyaseten güçlü çıkmıştır. Fakat Türkiye Halkı sağlıklı bir hesaplaşmayla geleceğin yolunu aydınlatma başarısı gösterememiştir. Gittikçe demokrasiden uzaklaşan mevcut iktidar bu antidemokratik ortamdan beslenmeye başlamıştır.

         1974 ten sonra Kıbrıs’ta da benzer şekilde yağmalama, kayırma, adaletsiz, kötü yönetim yaratılmıştır. Birçok gencimizi göç yollarına sürükleyen, suç oranlarını (kumar, fuhuş, kara para aklama, adam öldürme, soygun, tecavüz v.s) tepeye çıkaran bu rejim kendi siyasal düzenini oluşturmuştur. Dağıtan, istihdam eden, torpil yapan, yandaşı kayıran, terfi veren kısacası dünyadan soyutlanmış mafyavari çalışan bir siyasi düzen yaratılmıştır. Bu gün yaratılan bu düzenden beslenen ayrıcalıklı elit bir kesim Kıbrıs’ın Kuzeyini yönetmektedir! Üçlü kararname atama, işe alma, arsa dağıtma, terfi verme gibi yöntemlerden dolayı kurumlarımız, insanlarımız temiz, cesur, adaletli çalışamaz duruma sokulmuştur. Kıbrıs’ın kuzeyi mafya için, dünya hukukundan ayrı, ceberut bir hale getirilmiştir. Yaratılan de fakto TAKSiM’den beslenen ve onu koruyan ayrıcalıklı bu kesim bu düzeni yaşatmak için seferber olmuştur.   

          Bu rejimi Ankara Hükümetleri ve işbirlikçi Hükümetler yaratmış ve korumaya almıştır. 2004’te Ankara Ticaret Odasının yayınladığı “Hayatımız Mafya” raporunda Türkiye Mafyasının 100’e yakın alanda faaliyet gösterdiğini ve yaklaşık Türkiye bütçesinin 1/4 ‘ünü (60 milyar dolar) yönettiğini ortaya çıkarmıştır. 

          Lefkoşa Türk Belediyesindeki gelişmeler ve BES de fakto yaratılan TAKSİM’den beslenenleri bir kez daha ortaya çıkarmıştır.  Sayıştay Başkanlığının son yayınladığı raporun neden geç yayınlandığı ve 10 milyon sterlinin nereye gittiği açıklığa kavuşmamıştır. 3 milyon TL’lik çekin çekmede karşılıksız bulunduğu açıklaması ne rakamları denkleştirmiş ne de paranın nereye gittiğini açıklayamamıştır.  Başbakanlık denetleme kurulu, maliye teftiş kurulu, savcılık, ombudsman ve diğerleri nerededir? Öğretmenden yasa dışı kesilen 650 bin TL konusunda 1.5 aydır yazılı cevap talep ettiğimiz Sayıştay Başkanlığı haklı olduğumuzu bildiği halde neden hiçbir rapor hazırlamamıştır? Her yasa dışılık, yolsuzluk halı altına süpürülmeye devam edilecek midir?

         Çözüme, barışa ve temiz topluma ihtiyacımız vardır. Temiz toplumu engelleyen TAKSİMCİ rant düzeni ve bundan beslenenlerin devri bitmelidir. Kurumlarımız, insanımız prangalarından kurtarılmalıdır. Herkes yaptığının hesabını vermelidir. Türkiye’de ne varsa KKTC’de de olacak diyen AKP ve işbirlikçisi UBP Hükümeti bile bu pislikleri saklamayı başaramayacak noktaya gelmiştir. Siyaset-mafya-soygun üçgeni Kıbrıs Türklerinin iradesini, nüfus oyunları ve seçim hileleri ile gasp etmeye devam etmemelidir. Lefkoşa Türk Belediyesi hesabı mutlaka temizlenmelidir. LTB’de yaşananlar ülkemizin özetidir.  Ortalıkta çok pis kokular dolaşmaktadır. Bu ülkede hesap verilmeden tek bir icraat daha yapılmamalıdır.

 

Bu haber toplam 439 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler