1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Hala Sultan' da hırsızlardan nasibi aldı!
'Hala Sultan' da hırsızlardan nasibi aldı!

'Hala Sultan' da hırsızlardan nasibi aldı!

Larnaka’da, Hala Sultan Tekkesi içerisinde hırsızlık yaptıkları tespit edilen iki kişi tutuklandı.

A+A-

Larnaka’daki Hala Sultan Tekkesi’ndeki Hz. Muhammed’in süt halası Ümmü Haram’ın mezarının üzerine bulunan örtünün, önceki gün çalındığı haber verildi.

Kıbrıs Rum gazeteleri, hırsızlığın Tekke’deki caminin imamı tarafından ihbar edildiğini ve çalınan örtünün 400 Euro değerinde olduğunu yazdı.

Habere göre, güvenlik kamerası görüntülerini izleyen Rum polisinin, hırsızlığın 22 Kasım Çarşamba günü 10.45-12.15 saatleri arasında gerçekleştiğini tespit etti. Görüntülerde, kiralık bir araçla camiye giden iki kişiden birinin cami etrafındaki demir parmaklıkların üzerinden atlayıp camiye girdiği, birkaç dakika sonra da elinde örtü ile çıktığı görülüyor.

Politis, Rum polisinin,  aynı gün Kermiya geçiş noktasından kuzeye geçtiğini belirlediği kiralık aracı, İngiltere pasaportuna sahip 38 yaşındaki bir Türkün kullandığını saptadığını yazdı.

Ümmü Haram’ın mezarı üzerinde bulunan yeşil renkli örtünün çok da arkeolojik değeri olmadığını yazan gazeteye göre, Hala Sultan Tekkesi’nden daha önce de örtü çalındığını ancak daha önce şikayet edilmediğini açıklayan Rum polisi, “bu suça teşvik edenin, dini anlaşmazlıkla alakalı görünmediği” görüşünde.

Haberi “Hala Sultan… Örtü İçin 38 Yaşındaki Kişi Aranıyor” başlığıyla aktaran Alithia ise, hırsızlığın fark edilip polise bildirilmesine kadar, faillerin, kıbrıs'ın kuzeyine kaçmış olabileceğini yazdı.

Gazete Rum polisinin, güvenlik kamerası görüntülerinden kimliğini belirlediği iki kişi hakkında mahkemeden tutuklama emri aldığını da belirtti.

Haravgi haberi “Tekke’de Mezar Üzerindeki Çarşafı Çaldılar!” başlığıyla aktardı.

KUZEYDE TUTUKLANDILAR

Öte yandan polis hırsızlık olayıyla ilgili iki kişinin tutuklandığını açıkladı. Polis Basın bülteninde yer alan habere göre,  İ.A.(E-38) ve O.S. (E-52) dün Kıbrıs’ın kuzeyinde tespit edilerek tutuklandığını bildirdi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Bu haber toplam 1449 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler