1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakemlerin Bursa kampı başladı
Hakemlerin Bursa kampı başladı

Hakemlerin Bursa kampı başladı

70 hakem ve 9 yöneticinin katıldığı kamp programı için kafile dün sabahın erken saatlerinde adadan ayrılarak İstanbul üzerinden Bursa’ya geçti.

A+A-

Eren ŞİŞİK (KTSYD/Bursa)

Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (KTFHGD) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (KTFF-MHK) işbirliğinde hakemlere yönelik düzenlenen Bursa kampı dün başladı. 70 hakem ve 9 yöneticinin katıldığı kamp programı için kafile dün sabahın erken saatlerinde adadan ayrılarak İstanbul üzerinden Bursa’ya geçti. Yorucu geçen yolculuğun ardından günü idman yapmadan geçiren hakemler akşam yemeğini yedikten sonra bir dizi toplantılar gerçekleştirdi.

Her klasman ile ayrı ayrı toplantılar gerçekleştiren KTFHGD Başkanı Mehmet Özbilgehan ve MHK Başkanı Sadık Özbilgehan hakemlerle fikir alışverişinde bulunarak beklentilerini iletti. Hakemler sezonun ilk kamp çalışmasını ise bu sabah yapacak. Günü çift idmanla tamamlaması beklenen kafile sabah kros çalışması yaptıktan sonra akşamı kondisyon ve dayanıklılık antrenmanlarıyla tamamlayacak.

Özbilgehan: “Moral ve motivasyon adına çok önemli”
Bursa’da gerçekleşen kamp öncesi açıklamalarda bulunan KTFHGD Başkanı Mehmet Özbilgehan, zor bir futbol sezonunun kendilerini beklediğini kaydetti. Bu tür kamplara çok önem verdiklerinin altını çizen Özbilgehan, moral ve motivasyon açısından da sezon öncesi hazırlık sürecinin önemine vurgu yaptı. Birliktelik ve takım ruhunu yakalamanın yanı sıra genç hakemleri de bu mesleğe yönlendirmeyi hedeflediklerini aktaran Özbilgehan, “Genç hakemlerimiz burada deneyimli hakemlerle aynı havayı soluyarak onlardan önemli birikimler elde edecek diye düşünüyoruz.” dedi.

Çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek
Kamp programı çerçevesinde çeşitli resmi ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Özbilgehan bunun yanında hakemlere yönelik kültür gezileri de yapacaklarını aktardı. Özbilgehan yeni sezonun tüm hakemlere hayırlı olmasını dilerken, sezon boyunca tüm hakemlerin hakem şanslarının yanında olmasını temenni etti.

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler