1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakemler yoğun tempoda
 Hakemler yoğun tempoda

Hakemler yoğun tempoda

KTFHGD ve KTFF-MHK işbirliğinde düzenlenen Bursa kampında hakemler yoğun programa dâhil oldu

A+A-

Eren ŞİŞİK (KTSYD/Bursa)

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (KTFHGD) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (KTFF-MHK) işbirliğinde hakemlere yönelik düzenlenen Bursa kampında 2’nci gün tamamlandı. İlk günü idman yapmadan geçiren hakemler, dün gerçekleştirdiği çift idmanla yorucu bir tempoya başladı.
Dün sabahın erken saatlerinde günün ilk idmanını gerçekleştiren hakemler ilk idmanı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Spor Tesisi’nde yaptığı koşu ile gerçekleştirdi. Ardından otele geçen kafile dinlenmeye çekildi. Günün ikinci antrenmanını da kondisyon koşuları ile yapan hakemlerin oluşan ortamdan memnuniyet duyduğu gözlemlendi.

‘C’ Klasman ve Aday hakemlerle toplantı yapıldı
Dün akşam saatlerinde ‘C’ Klasman ve Aday hakemlerle bir toplantı gerçekleştiren MHK, bu sabah da ‘B’ Klasman ile bir toplantı gerçekleştirerek hakemlerden görüş ve fikir alacak. Lig öncesi yapılacak olan testlere hazırlık süreci olarak öngörülen Bursa kampında hakemler bugün de çift idmanla günü tamamlayacak.

Bursa Belediye Başkanı ziyaret edilecek
Bugün öğlen saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret edecek olan kafile burada Altepe ile görüşüp fikir alışverişinde bulunacak. Görüşmenin ardından Recep Altepe’nin kafileye yemek vereceği öğrenildi.

Tilki: “Amacımız var olan birlikteliği geliştirmek”
Bursa’da gerçekleşen kamp ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan KTFHGD Genel Koordinatörü Savaş Tilki 25 yıllık hakemliğinin ardından bir kampta ilk kez yönetici olarak yer aldığını kaydetti. 2008 yılından beridir dernek olarak kamplarını hep yurtdışında kaptıklarını ifade eden Tilki, bu tür kampların tüm klasman hakemlerinin bir arada olması adına önemli olduğunu söyledi. Üst düzey hakemlerle alt klasmanda yer alan hakemlerin kamp ortamında yararlı kazanımlar elde ettiğini aktaran Savaş Tilki, “Bu sayede hakemler arasında bir bütünlük sağlanıyor. Bizim buradaki amacımız zaten var olan birlik beraberliği daha çok geliştirmek.”dedi.

“Üzerimde daha büyük bir sorumluluk var”
Yurt dışı kamplarında mental anlamda ve fizik kondisyon anlamında da hakemlerin kendilerini yenilediğine vurgu yapan Tilki, bunun yanında kültür gezileri ve sosyal aktivitelerle hakemlerin moral motivasyonlarını artırmayı hedeflediklerini söyledi. 25 yıllık hakemlik kariyerine geçen sezonu tamamladıktan sonra nokta koyduğunu hatırlatan Tilki, “İlk kez yönetici olarak katıldım. Farklı duygular içerisindeyim. Daha önce kendimden sorumluydum ancak şimdi üzerimde daha büyük bir sorumluluk var. Bundan sonra bilgi ve birikimlerimi genç hakemlere aktarma niyetindeyim. Zaten mevcut kamp ortamında da devamlı fikir alışverişinde de bulunuyoruz. Bundan sonra onların yanında olmaya devam edeceğim.” dedi.

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler