1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hakemler ve sanal ortam
Hakemler ve sanal ortam

Hakemler ve sanal ortam

Futbolda yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kaldı. Hazırlıkların yüzde 80’ni tamam. Takımlar, kulüpler, futbolcular, antrenörler, federasyon, basın ve hakemler de bu hazırlık furyasının içinde yerini aldı. “Futbolun günah keçisi olan

A+A-

 

 

 

 

Futbolda yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kaldı. Hazırlıkların yüzde 80’ni tamam.

Takımlar, kulüpler, futbolcular, antrenörler, federasyon, basın ve hakemler de bu hazırlık furyasının içinde yerini aldı.

“Futbolun günah keçisi olan” hakemlerimiz de tam gaz sezona hazırlandı.

Antrenmanlar, uygulamalı ve teorik sınavlar yapıldı, kamplara gidildi.

Seminerlerle de hazırlıklar taçlandırıldı. Buraya kadar bir sorun yok. 

Ancak kimse kusura bakmasın ama son 7-8 aydır yakından takip ediyorum da hakemlerimiz sanal ortamda kendilerini teşhir ettiriyor.

“Futbolun görünmez unsurları” olması gereken hakemler, sanala ortamda ne yapıyorlarsa paylaşıyorlar. 

Neredeyse özel hayatlarına kadar giren bu olaylar karşısında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu bir önlem almalıdır. Hakem elini kaldırdı resim çek sanal aleme at.

Hakem koştu resmini çek yükle.

Spor kamuoyunda “alay konusu” olan bu durum uzun vadede hakemlik camiasına zarar verecektir. 

 


ATASAYAN NE YAPAR ?

 

Kaçıncı spor bakanımız oldu Mutlu Atasayan bilmiyorum. Saymaya kalksam da sayamam ya orası da başka bir nokta. Kemal Dürüst’ün görevden “alınmasından” sonra yine bir “Güzelyurt milletvekili” olan Mutlu Atasayan sporun başına getirildi. UBP içinde kaynayan kazanda “pişirilip sofraya” konup yenen Kemal Dürüst’ten sonra, sporun sofrasına servis edilen Atasayan’ın projeleri varmı ? vizyonu ne kadardır bilmiyoruz. Tam bir kapalı kutu.

Çok fazla sportif faaliyetlerin içerisinde yer aldığını görmedim. Ara sıra maçlara gittiğini biliyorum. Spordaki “dinamizme ayak uyduracak” bir enerji de vermedi bana. Ama haksızlık da etmek istemiyorum.

Spordaki projelerini, vizyonunu, duruşunu, spor basını ve sporkamoyu ile ilişkilerinin “mesafesini” görmemiz için birazcık zaman tanımak gerektiğine inanıyorum.

Hani, Kemal Dürüst göreve geldiği ilk gün ‘bana 100 gün verin sonra eleştirin’ demişti ya, ayni süreyi sanırım Atasayan’a da vermeliyiz. Ancak 100 fazla… Çünkü planlanmış, hayata geçmeyi bekleyen, onlarca proje var masasında… Bir o kadarda kendinden önceki bakanın verdiği vaatler… O nedenle benden 60 gün.  

 


 

BİR SORU  

 

Ülke sporunun en büyük çarkını teşkil etmesi gerekirken, rehavet içinde olan, ülke takımlarına sahip çıkmayan, görev yaptıkları yerlerde çocukların önünde Türkiye takımlarının maçlarını ballandıra ballandıra anlatıp, bilinç altı etkisi yaratan meslek hangisidir?

 

a)Zabıta

b)Doktor

c)Özel sektör

d)Beden Eğitimi Öğretmeni 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 406 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler