1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAKEMLER SAĞ DUYUYA ÇAĞIRDI
HAKEMLER SAĞ DUYUYA ÇAĞIRDI

HAKEMLER SAĞ DUYUYA ÇAĞIRDI

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği başkan Mehmet Özbilgehan imzası ile yayınladığı bir basın bildirisi ile son günlerde yaşanan hakem darp olayları hakkında kulüpleri sağ duyuya davet etti

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği başkan Mehmet Özbilgehan imzası ile yayınladığı bir basın bildirisi ile son günlerde yaşanan hakem darp olayları hakkında kulüpleri sağ duyuya davet etti. Bildiri şöyle:

“Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Yönetim Kurulu olarak haftasonu oynanan iki karşılaşmada yaşanan darp olaylarını ve verilen cezaları değerlendirmiş bulunmaktayız.

2011-2012 futbol sezonunun geçtiğimiz haftaya kadar, oynanan karşılaşmalar  içerisinde fair-play anlayışının ön planda tutulması bizleri memnun etmekle beraber, son haftada spor kültürünü ve ahlakını kazanmamış kişilerin, önce insan ve sonra  spor adamı olan hakemlerimizi darp etmeleri bizleri son derece üzmüştür. Hakem kardeşlerimizin yaşanan bu vahim olaylardan etkilenmemeleri bizlerin en büyük temennisidir.Akçay-Dikmen karşılaşmasında Tufan Çerçioğlu ve Yeniboğaziçi Doğan Spor Kulübü- Mormenekşe Spor  Kulübü genç takım karşılaşmasında  Hasan Eriş kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Gerek Akçay  gerekse Mormenekşe camialarına bu olayları mal etmemekle beraber ilgili kişileri kınıyoruz. Ligin son haftalarına girdiğimiz bu kritik  dönemde kulüplerimizin daha sağ duyulu olmalarını  diler, kalan maçlarında başarılar dileriz.K.T.F.Federasyonu ceza kurulunu da caydırıcı cezalar vermesinden dolayı da kutlarız”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler