1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAKEMLER İLE 50 YILLIK YOLCULUK
HAKEMLER İLE 50 YILLIK YOLCULUK

HAKEMLER İLE 50 YILLIK YOLCULUK

Kıbrıs Türk futbolunun vazgeçilmez ayaklarından biri olan Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği, kuruluşunun 50.yılını geçtiğimiz Cuma akşamı Golden Tulip Otel’de düzenlenen bir panel ve kokteyl ile kutladı. Panel’den önce ise, Kıbr

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği 50’nci yılını kutladı

 

1962 yılında kurulan Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği’ne 50 yıldır katkı koyanlar unutulmadı

 

Necmi BELGE

 

Kıbrıs Türk futbolunun vazgeçilmez ayaklarından biri olan Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği, kuruluşunun 50.yılını geçtiğimiz Cuma akşamı Golden Tulip Otel’de düzenlenen bir panel ve kokteyl ile kutladı.

Panel’den önce ise, Kıbrıs Türk futbol hakemliğine 50 yıldır katkı koyan aramızda olan ve olmayan üyelere birer şükran plaketi takdim edildi.

Kutlama törenine ve panele eski futbolcu-teknik direktör Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Koordinatörü Süleyman Göktaş, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, bir süre önce rahatsızlık geçiren eski Binatlı ve Kulüpler Birliği Başkanı Özel Tahsin, eski Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği başkanları, vefat eden başkanların aileleri, faal hakemler, gözlemciler ve çok sayıda konuk katıldı.

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan’ın açış konuşmasının ardından, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş konuştu.

Konuşmalardan sonra, KTFHGD’nin tarihçesi, hakem Gökhan Koşer tarafından sinevizyon gösterisiyle birlikte okundu. KTFHGD’nin tarihçesinin okunmasının ardından Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, 1962 yılında kurulan Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği’ne başkanlık yapanlara birer plaket takdim etti. Plaket takdimi töreni sırasında Bakan Ali Çetin Amcaoğlu ile Koordinatör Göktaş’ın bazı yaşlı eski başkanların ellerini öpmeleri duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

 

50 YILLIK GEÇMİŞİN PANELİ

 

Ödül töreninin ardından, Kıbrıs Türk futbol hakemliğinin 50.yılı konulu bir panel düzenlendi. Derviş Atakan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak, Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği kurucu başkanı Fadıl Sami Efe, Özcan Özcanhan, Fevzi Beyar ve Alper Aligüllü katıldı.

Konuşmacıların özgeçmişlerinin tek tek okunduğu panelde, konuşmacılar sinevizyon gösterisi ile birlikte Kıbrıs Türk Futbol hakemliği ile ilgili düşüncelerini aktardılar.

Panel’in ardından, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu konuşmacılara plaket takdim ederken, Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan ile MHK Başkanı Sadık Özbilgehan KTFF Başkanı Sertoğlu’na plaket takdim etti.

Panelde son olarak, konuklar için düzenlenen kokteyle geçildi ve kokteyl ile kutlama toplantısı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler