1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAKEMLER DERNEĞİ SERT ÇIKIŞTI
HAKEMLER DERNEĞİ SERT ÇIKIŞTI

HAKEMLER DERNEĞİ SERT ÇIKIŞTI

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği yayınladığı bir basın bildirisi ile kulüplerin başarısız sonuçlar aldıktan sonra hakemlerine yüklenmelerinin doğru olmadığını belirtti, kulüplerin futbolu daha iyiye götürebilme adına kendi işlerine odakl

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkan Mehmet Özbilgehan imzalı bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride futbol kulüplerinin başarısız sonuçlar elde ettikten sonra hakemlere yüklenildiği, bundan dolayı kulüplerin kendi işlerine bakmaları gerektiği belirtildi. Basın bildirisi şöyle:

“Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Yönetim Kurulu olarak hakemlik camiası üzerinde oynanmak istenen oyunları,  yazılı ve görsel basınımızda yer alan bazı kulüp antrenör ve yöneticilerinin maksadını aşan söylemlerini değerlendirmiş bulunuyoruz.

Geçtiğimiz 9 haftalık periyot boyunca bazı kulüplerimiz kendilerinin başarısızlıklarını maalesef hakemlerimize yüklemek gibi kolay yollara kaçtıklarını gözlemlemiş bulunuyoruz. Kulüplerimiz önce kendiişlerine bakmalıdırlar. Kendi futbollarını ve ülke futbolunu nasıl ileri götürebileceklerinin hesaplarını yapmalıdırlar. Kurumsallaşmanın gereklerini yerine getirme gayreti içinde olmalıdırlar. Halbuki işin kolayı olarak kaybedilen her maçtan sonra hakemlerimizi hedef alan söylemler maalesef kendi acizliklerinden başka bir şey değildir. Futbolun içinde olan hakem hatalarını ele alıp yola çıkan bazı kulüpler hakem hatalarının lehlerine olduğu zaman seslerini çıkarmamalarının ne kadar manidar olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz. Oynanan karşılaşmalar sonrası her hafta bir iki kulübümüzün yarışırcasına radyo televizyon kanallarını gezerek yaptıkları beyanları maalesef pozisyonları izledikten sonra göremiyoruz. Bu gibi ifadelerin ülke futboluna katkı sağlamadığı bir gerçektir. Sorumluluk sahibi kulüplerimizin ülke futboluna katkı sağlamak için ne zorluklar yaşadığını çok iyi biliyor ve takdir ediyoruz. Bizler ülke futbolunun güzellikler içerisinde ve FairPlay anlayışı ile yaşanmasını istiyoruz. Hakemlerimizin mevcut kadrosu yıllardır ülke futboluna katkı koydukları ve takdir edildiklerini düşünürsek bu değerlerimize bir anda sporun ruhuna yakışmayacak tutum ve davranışlar sergilemek isteyenlerin amaçlarını öncelikle sorgulamamız gerekir.

Değerli spor kamuoyumuz, bizler her türlü zor şartlarda ülke sporuna katkı koyduk ve koymaya da devam edeceğiz. Olaylar karşısında sükunet ve olgunluğumuzu korumaya özen göstereceğiz. Ancak gerektiğinde camia olarak bazı kesimlere dur denileceğini de söylemek isteriz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler