1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAKEMLER BİLGİ TAZELİYOR
HAKEMLER BİLGİ TAZELİYOR

HAKEMLER BİLGİ TAZELİYOR

KTFF MHK Hakem Semineri dün Malpas Otel’de başladı.

A+A-

 

 

 

KTFF MHK Hakem Semineri dün Malpas Otel’de başladı. Seminere yeni Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da katıldı. A Klasmana yükselen hakemlerin kokartlarını aldığı seminerde hakemler Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen yetkililerden eğitim alıyorlar

 

Necmi Belge

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu’nun her yıl düzenlediği Futbol Hakem Semineri dün, Girne Malpas Otel’de start aldı.

51 Üst ve A Klasman hakeminin katıldığı ve iki gün sürecek seminerin açılışına, geçtiğimiz günlerde eski Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün yerine bu bakanlığa atanan Mutlu Atasayan, Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip, eski Kulüpler Birliği Başkanı Özel Tahsin ve semineride konuşmacı olarak yer alan TFF-EPAK üyeleri Hamza Işın ile Münir Takpak yer aldı.

 

İLK KEZ SPORTİF BİR ETKİNLİĞE KATILDI

Daha sonra geçilen açılış konuşmalarında, bakan atandıktan sonra ilk kez sportif bir etkinliğe katılan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, TFF-EPAK üyesi Hamza Işın  MHK Başkanı Sadık Özbilgehan’ın konuştu.

Konuşmaların ardından plaket takdimine geçildi.

 

A KLASMANLARA KOKARTLAR

Plaket takdiminin ardından ardından bu sezon “A Klasman” hakemliğine yükseltilen hakemler Hakan Muhtaroğlu, Ömer Ateş, Olkan Özyanık, Irmak Emin, Timur Ercan Bodi ile Utku Hamamcıoğlu’na kokartları yetkililerce takıldı.

Açılış töreninde  verilen aradan sonra, seminerin ilk gün programına geçildi. Seminerin ilk gününde Münir Takpak Programın tanıtımı ve oyun kuralarındaki değişiklikler, Hamza Işın Hakemliğin Felsefesi, Hakemlikte İletişimin Önemi ve Vücut Dili konularındaki bilgilerini aktadılar. Seminer bugün, yapılacak çalışmaların ardından sona erecek.   

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler