1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAK VE ÖZGÜRLÜKLER İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ'
HAK VE ÖZGÜRLÜKLER İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

'HAK VE ÖZGÜRLÜKLER İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ'

CTP Gençlik Örgütü, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle açıklama yaptı

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “her alandaki ötekileştirme kültürüne ve önyargılara karşı hak ve özgürlükler için mücadele edeceğiz” dedi.

Örgüt Genel Başkanı Ürün Solyalı, açıklamasında özetle şöyle dedi:

“CTP Gençlik Örgütü, insanlığın tarihsel ve politik birikimini dikkate alarak politikasının merkezine insanın özgürleşmesini ve mutluluğunu koymaktadır.

CTP Gençlik Örgütü kurulduğu günden bu yana; Kıbrıs’ta bulunan tüm insanların; insan haklarını ve özgürlüklerini, insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşamaları adına mücadele vermektedir.

Örgütümüz, ülkemizde ve dünyada süregelen insan hakları ihlallerine karşı mücadeleden hiçbir dönemde geri kalmamıştır, kalmayacaktır.

Ülkenin, UBP hükümetinin görevde olduğu dönem içerisinde insan haklarına bağlı sosyal devlet anlayışıyla değil, polis devleti anlayışı ile yönetildiğine defalarca şahit olduklarını iddia eden Solyalı, “UBP insana karşıdır” iddiasında bulundu ve UBP’nin tutumuna karşı özgürlük için direneceklerini kaydetti. Solyalı, özetle şöyle devam etti:

“İnsan hakları ihlallerinin olmadığı, özgürlüklerin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşandığı bir dünyayı düşlemekteyiz. Bireylerin ve örgütlerin, özgürce düşüncelerini ifade edebilmesini, insanın, sadece insan olma durumundan kaynaklanan tüm haklarını barış ve korkudan uzak bir şekilde yaşayabilmesini savunan CTP Gençlik Örgütü olarak, bunun Kuzey Kıbrıs’ta tam anlamıyla gerçekleşebilmesinin Avrupa Birliği üyesi Birleşik Federal Kıbrıs’la mümkün olabileceğini vurgularız.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler