1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAK EDEN FORMAYI ALIR'
HAK EDEN FORMAYI ALIR

'HAK EDEN FORMAYI ALIR'

Geçtiğimiz sezonun Süper Lig şampiyonu Çetinkaya, yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle dikaktleri üzerine çekiyor. Bu bağlamda Yenicami’den Hüseyin Kayalılar ve Erdinç Börekçi, Lefke’den Musa Şanlıer, Düzkaya’dan Sherman ve serbest tr

A+A-

 

 

Yaptığı transferlerle kadro derinliğini arttıran son şampiyon Çetinkaya’da kamp çalışmaları bugün tamamlanıyor. Yenicami’den Hüseyin Kayalılar, Erdinç Börekçi,  Düzkaya’dan Sherman, Lefke’den Musa Şanlıer ve Ediz Çukurovalı’nın serbest transfer ile yeniden kadroya dahil edilmesinden sonra forma savaşı başlamış durumda

 

Çetinkaya teknik direktörü Turan Altay, kadroda bulunan futbolcuların kendilerini ispatlamış oyuncular olduğunu dile getirirken, oluşan rekabet ortamının kendileri için artı olacağını söyledi. Altay çalışan ve hak edenin günün sonunda formayı giyeceğini dile getirdi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Geçtiğimiz sezonun Süper Lig şampiyonu Çetinkaya, yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle dikaktleri üzerine çekiyor. Bu bağlamda Yenicami’den Hüseyin Kayalılar ve Erdinç Börekçi, Lefke’den Musa Şanlıer, Düzkaya’dan Sherman ve serbest transfer hakkı ile yeniden takıma dahil olan Ediz Çukurovalı’nın kadroya dahil olması sonrası Çetinkaya hem kadro derinliğini, hem de kalitesini arttırmış durumda. Geçtiğimiz Pazar gününden itibaren takımın sponsoru Savoy Otel’de kamp çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılılar bugün yapacağı çift antrenman ile kampını noktalayacak.

 

ALTAY: “İYİ BİR KADRO YARATTIK”

Çetinkaya’nın dün gerçekleştirdiği akşam antrenmanında sorularımızı yanıtlayan Turan Altay çalışmaların gayet iyi gittiğini belirtti. “Bütün kamp boyunca günde 2 çalışma yaptık. Gayet iyi bir şekilde transferimizi de bitirdik. İyi bir ekip yarattığımızı yaratığımızı düşünüyorum” diye konuşan Altay “Şampiyon olabilmek için sadece iyi bir ekip yaratmak yeterli değildir. Birçok faktör vardır. Takım olmak en önemlisidir. Niyetimiz, çalışıp hedeflerimize en kısa zamanda ulaşmaktır” şeklinde konuştu.

 

“REKABET ORTAMI ARTACAK”

Kadroda bulunan oyuncuların kendilerini ispatlamış oyuncular olduğunu belirten Turan Altay bunun takım içerisinde bir rekabet havası oluşturacağını, bunun kendileri için bir artı olduğunu söyledi. Altay: “Daha kaliteli bir yedek kulübesi amacımız vardı, onu da oluşturacağız. Lig uzun bir maraton. Sakat veya cezalı oyuncularımız olacaktır. Onları düşünerek kadroyu genişlettik. İlk önce birinci hedef şampiyon olmaktır. Sezon sonunda da buna ulaşacağız” dedi.

 

“KİM ÇALIŞIRSA, HAK EDERSE FORMAYI ALACAK”

Son olarak takıma dahil edilen Erdinç Börekçi’nin çok iyi bir oyuncu olduğunu belirten Altay: “Erdinç çok iyi bir oyuncudur. Biz iyi bir oyuncu aldık. Bunlar içerisinde transfer oldu diye kesin ilk 11 oynayacak diye bir şey yok. Kim çalışırsa, hak ederse formayı alacak. Yoksa yanımızda oturacak” şeklinde konuştu.

 

TC KONTENJANINDA KARAR 15 AĞUSTOSTA

TC kontenjanında Selçuk Tekeli’yi 15 ağustosa kadar deneyeceklerni belirten Altay Avustralya’dan Aziz Petuncular antrenmanlara çıktığını dile getirdi. Aziz’in KKTC vatandaşı olduğunu, her iki oyuncunun da genç oyuncular olduğunu belirten deneyimli teknik adam ayın 15’inde kararlarını vereceklerini söyledi. Gelecek haftadan itibaren hazırlık maçlarına başlayacaklarını dile getiren Altay, kamp döneminde konakladıkları ve sponsorları olan Savoy Otel’in kendilerine sunduğu dört dörtlük ortamdan dolayı memnun olduklarını ve onlara teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler