1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HABERSİZ GÖRÜŞME YOK
HABERSİZ GÖRÜŞME YOK

HABERSİZ GÖRÜŞME YOK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan Hasan Sertoğlu, transferlerle ilgili bildiri yayımladı

A+A-

 

 

KTFF yayınladığı bir basın bildirisinde serbest transfer hakkı olan veya olmayan futbolcuların kulüplerinden habersiz başka kulüplerle görüşme ve antrenmanlara inmesi halinde, kulüplerin uygulayacağı ceza ve cezai müeyyidelerin KTFF talimatlarında belirtilen hükümler gereği uygulanacağı belirtildi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan Hasan Sertoğlu imzası ile yayınladığı bir basın bildirisinde serbest transfer hakkı olan veya olmayan tüm futbolcuların kulüplerinden izinsiz transfer görüşmesi yaparak antrenmanlara inmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bildiride bu gibi durumların söz konusu olması halinde kulüplerin vereceği cezalar ve cezai müeyyideler, KTFF Talimatlarında belirtilen hükümler gereği uygulanacaktır denildi. Basın açıklaması şöyle:

“2012-2013 Futbol Sezonu transfer dönemi 02 Temmuz 2012 tarihinde resmen başlamış olup, 10 Ağustos 2012 tarihinde yerli futbolcular, 17 Eylül 2012 tarihinde de yabancı uyruklu futbolcular için sonlanacaktır.

Transfer dönemini süresince, serbest transfer hakkı olan veya olmayan tüm futbolcuların, resmi haklarının sahibi olduğu kulüplerin, izinsiz transfer görüşmesi yaparak antrenmanlara inen futbolcuları hakkında vereceği cezalar ve cezai müeyyideler, KTFF Talimatlarında belirtilen hükümler gereği aynen uygulanacaktır.

Tüm kulüplerimizin ve futbolcularımızın; KTFF Talimatlarında belirtilen hükümlere, spor ahlakına ve Fair-Play ruhuna yakışır bir şekilde yeni sezon hazırlıklarını ve transfer görüşmelerini yürütmeleri gerektiğini hatırlatır, tüm takımlarımıza ve futbolcularımıza başarılar dileriz. Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

 

 

Bu haber toplam 457 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler