1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HABERLEŞME' DURDU
HABERLEŞME DURDU

'HABERLEŞME' DURDU

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen), “KKTC 2012 Bütçesi’nde daireye gerekli bütçenin ayrılmaması ve özelleştirme çalışmalarını protesto etmek” amacıyla bugün ülke genelinde 2 saatlik uyarı grevi yaptı. Grev kapsa

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen), “KKTC 2012 Bütçesi’nde daireye gerekli bütçenin ayrılmaması ve özelleştirme çalışmalarını protesto etmek” amacıyla bugün ülke genelinde 2 saatlik uyarı grevi yaptı.

Grev kapsamında Lefkoşa’daki genel merkez önünde bölgelerden de gelen üyelerin katılımıyla basın açıklaması yapan ve “dairenin özelleştirilmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğini” bildiren Tel-Sen’e, Sendikal Platform da tam destek verdi.

Grev dolayısıyla Telekomünikasyon Dairesi önünde “Öleceksek öleceğiz, sonuna kadar direneceğiz” ve “Halkımızdan Özür Dileriz!!! Haberleşme özgürlüğümüzün karanlığa bırakılmaması için bugün grevdeyiz…” sloganlarını içeren pankartlar da açıldı.

BIÇAKLI

Tel-Sen’in bağlı bulunduğu Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı açılış konuşmasında, Tel-Sen’in bugün ülke genelinde 2 saatlik uyarı grevi yaptığını, ancak bu grevleri “keyiflerinden veya alem olsun diye” yapmadıklarını ifade ederek, hükümetin bu grevlerden mesaj alması temennisinde bulundu..

Bıçaklı, dairenin özelleştirilmesine karşı olduklarını, bu konuda da mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “döküldüğünü” savunduğu daireye, bütçede ayrılan payın az olduğunu öne sürdü.

Dairenin “bilerek ve isteyerek batırılmak istendiğini”, halka da “battı ne yapalım” deyip özelleştirileceğini iddia eden Bıçaklı, hükümetin nüfusu bilmeden hazırlamaya çalıştığı bütçe ile daireye ayırdığı bütçe konusunda eleştirilerde bulundu ve Kıbrıs Türk halkının kurumlarını koruma mücadelesini sürdüreceklerini kaydetti.

KAPTAN

Sendikal Platform adına konuşan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da, Tel-Sen’e platformun desteğinin tam olduğunu belirterek, hükümetin seçim meydanlarında verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

SOYSAN

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan da, çalışanlar olarak daireye sahip çıkmak ve halka kaliteli kesintisiz hizmet vermek için 7 gün 24 saat görev başında olduklarını, ancak daireye gerekli bütçenin ayrılmadığını savundu.

Soysan, bu sebeple bugün 2 saatlik uyarı grevi yaptıklarını ve kar eden dairenin geliştirilmesi için bütçenin artırılmasını talep ettiklerini ifade ederek, bütçede yaşanan olayın dairenin özelleştirileceğini gösterdiğini savundu.

Bu konuda yaşadıkları sıkıntıları yetkililere aktardıklarını ancak daireye hiçbir yatırım yapılmadığını, bunun sorumlusunun da siyasiler olduğunu savunan Soysan, dairenin batırılmak ve birilerine “peşkeş” çekilmek istendiğini iddia etti.

Amaçlarının; dairenin halka götürdüğü hizmetleri en üst seviyeye çıkarmak olduğunu vurgulayan Soysan, çalışanların büyük bütçeler talep etmediğini, iyileştirilecek bir bütçeyle halka en iyi hizmeti sunacaklarını kaydetti ve özelleştirmeye karşı direneceklerini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler