1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HABER DOĞRULANDI
HABER DOĞRULANDI

HABER DOĞRULANDI

Amerikan Noble Energy şirketinin, Güney Kıbrıs açıklarında “Afrodit” ismiyle anılan 12. parselde sondaj sürecinin dün akşam başladığı bildirildi. Rum radyosu, ABD ve İsrail basın yayın organlarının 12. parselde sondaj çalışmalarının başladığın

A+A-

 

 

Amerikan Noble Energy şirketinin, Güney Kıbrıs açıklarında “Afrodit” ismiyle anılan 12. parselde sondaj sürecinin dün akşam başladığı bildirildi.

Rum radyosu, ABD ve İsrail basın yayın organlarının 12. parselde sondaj çalışmalarının başladığını duyurduklarını, bu haberlerin eski Rum Ticaret Bakanı Andonis Pashalidis tarafından Rum radyosuna yapılan açıklamada da doğrulandığını duyurdu.

Öte yandan Rum Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Enerji Dairesi Müdürü Solon Kasinis de, 12. parselde doğalgaz çıkarılması amacıyla sondaj çalışmalarına dün akşamdan itibaren başlandığını doğruladı.
Kasinis, çalışmaların 24 saat temelinde yapıldığını ve şu an için iyi gittiğini vurguladı.

Rum radyosu ayrıca, Noble Energy şirketinin platformunun üzerinde İsrail insansız casus uçaklarının uçuş yaptıklarını ve İsrail donanmasına ait gemilerin de platformun doğusunda görüldüklerini duyurdu.

Rum hükümetinden, sondaj çalışmalarının başlamasına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadığı, söz konusu bilgilerin ne doğrulandığı ne de yalanlandığı da ifade edildi.

Rum radyosunun haberinde, Hükümet Sözcüsü Vekili Hristos Hristofidis’in bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, çalışmaların başlaması konusunda resmi açıklamanın “gerekli görüldüğü anda” yapılacağını söylediğini hatırlattı.Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler