1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜZELYURT'TA FESTİVAL COŞKUSU
GÜZELYURTTA FESTİVAL COŞKUSU

GÜZELYURT'TA FESTİVAL COŞKUSU

Bu yıl 22 Haziran-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek 35. Güzelyurt Portakal Festivali dün akşam başladı. Muhteşem gösterilerin sunulduğu açılış töreninde sahne alan lastik adam, uçan akrobatlar, ve moğol akrobası grubunun gösterileri izleyenle

A+A-

 

 

35.Güzelyurt Portakal Festivali muhteşem gösterilerle açıldı

 

 

Bu yıl 22 Haziran-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek 35. Güzelyurt Portakal Festivali dün akşam başladı. Muhteşem gösterilerin sunulduğu açılış töreninde sahne alan lastik adam, uçan akrobatlar, ve moğol akrobası grubunun gösterileri izleyenlerin nefesini kesti. Büyük beğeni toplayan gösteriler izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü.

35. Güzelyurt Portakal Festivali Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünden kortej yürüyüşü ile başladı. Kortejde ülkeye gelen konuk belediye ve heyetler, okullar, kültür ve sanat dernekleri, kurum, kuruluşlar, spor kulüpleri ve animatör ekipler yer aldı. 

Kortej yürüyüşü süresince beş yol, kapalı pazar, ve müze önü olmak üzere üç ayrı noktada çeşitli etkinlikler yer aldı. Durma noktalarında kültür sanat dernekleri, animatör, ilizyonistler ve palyaçolar korteji izlemeye gelenlere gösteriler sundu. Kortej yürüyüşü Festival Parkı girişinde sona erdi. 

 

 

 

AÇILIŞTA GÖSTERİLER NEFES KESTİ

Festival Parkı girişinde gerçekleşen açılış törenine çok sayıda devlet yetkilisi, Türkiye’den gelen konuk belediye ekipleri ve heyetler, kurum, kuruluş, kültür sanat dernekleri ve çok sayıda halk katıldı.

Açılış noktasında Uçan Akrobatlar, Lastik Adam, Moğol Akrobasi grubu sahneledikleri performansla nefesleri kesti. Büyük ilgi gören gösteriler izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gösterilerin ardından Konuşma ve plaket takdimine geçildi.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar açılış öncesi yaptığı konuşmada 35 yıllık bir geleneği halktan aldığı güçle sürdürmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Güzelyurt Portakal Festivali’nin ülke genelinde düzenlenen Festivaller arasunda bir numara olmada aday olduğunu söyledi.

 

 

 

KIBRIS’TA OSMANLI ESERLERİ SERGİSİ AÇILDI

Açılış sonrasında Amfi Tiyatroda yer alan Kıbrıs’ta Osmanlı Eserleri adlı serginin açılışı Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından gerçekleşti. Osmanlı eserlerinin resimlerinin yer aldığı sergi Cumhurbaşkanı tarafından büyük beğeni topladı.

Program kapsamında Halkdansları ekipleri Amfi Tiyatroda, Moğol Akrobasi Grubu ile Mehter Takımı Festival Parkı Havuz başında gösteriler sundu.  Kardeş Kent Belediyelerin stant açılışlarının da yer alacağı gecede Festival Parkı içerisinde oluşturulan mini stantlarda skeç ve parodi gösterileri gerçekleşti. Festivalde gece boyunca halka portakal ve taze sıkılmış portakal suyu dağıtıldı.

 

FESTİVAL PROGRAMI

24 Haziran Pazar günü modern ve latin dans gösterileri Amfi Tiyatroda  saat 21.30’da başalyacak. 

25 Haziran Pazartesi günü ise eğlencenin sınır tanımadığı Çocuk Şenliği etkinliği düzenlenecek. Eğlence, yarışma ve yiyecek stantlarının kurulacağı Çocuk Şenliği’nde Şirinler grubu çocuklara gösteri sunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 460 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler