1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜZELYURTLU PERİŞAN
GÜZELYURTLU PERİŞAN

GÜZELYURTLU PERİŞAN

Yılan hikayesine dönen Güzelyurt altyapı çalışmaları nedeniyle Güzelyurtlular perişan oldu ESNAF HAYKIRDI: “GÜZELYURT, ‘ÇAMURYURT’ OLDU” Bir yılı aşkın sürdürülen Güzelyurt altyapı çalışmaları adeta yılan hikayesine döndü.

A+A-

 

 

Yılan hikayesine dönen Güzelyurt altyapı çalışmaları nedeniyle Güzelyurtlular perişan oldu

 

ESNAF HAYKIRDI: “GÜZELYURT, ‘ÇAMURYURT’ OLDU”

 

Bir yılı aşkın sürdürülen Güzelyurt altyapı çalışmaları adeta yılan hikayesine döndü. Caddelerin ve sokakların tekrar kazılması nedeniyle yolların kapanması, Güzelyurtluları adeta çileden çıkarttı. Özellikle şehir merkezi olan Ecevit Caddesi üzerinde bulunan dükkan sahipleri esnaflar dertli.

 Kasım 2011 ayı başında bitmesi gereken altyapı çalışmaları bitmediği gibi biteceğe benzemiyor. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Güzelyurt altyapı çalışmalarının ihalesini alan taşeron firma Kuşçu Ltd.’in ihale sözleşmesi gereğince Ekim 2011 ayında altyapı çalışmalarını bitirmesi gerekiyordu.

Çalışmaların bitmemesi, ayrıca sokak ve caddelerin tekrar ve tekrar kazılması, Güzelyurtluların tepkisine neden oldu. Belediye başkanı Mahmut Özçınar, Avrupa Birliği tarafından yapılan altyapı çalışmalarının ihalesinin taşeron firmaya verildiğini, belediye olarak çalışmalara katılmadıklarını ve sorumluluğun tamamen Kuşçu Ltd.’ye ait olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1313 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler