1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜZELYURT FUTBOL OKULU ANKARA YOLCUSU
GÜZELYURT FUTBOL OKULU ANKARA YOLCUSU

GÜZELYURT FUTBOL OKULU ANKARA YOLCUSU

Üç yıldır Güzelyurt bölgesinde faaliyet gösteren ve her geçen gün daha fazla ilgiye mazhar olan Güzelyurt Futbol Okulu ilk kez bir yurt dışı temas gerçekleştiriyor

A+A-

 

 

Recep ÖZKAMALI

 

Üç yıldır Güzelyurt bölgesinde faaliyet gösteren ve her geçen gün daha fazla ilgiye mazhar olan Güzelyurt Futbol Okulu ilk kez bir yurt dışı temas gerçekleştiriyor. 2002-2004 doğumlular yaş gurubunu kapsayan 15 kişilik minik futbolcuların yanı sıra velilerden ve hocaları Mehmet Şekerli ve Murat Özsusuzlu’dan oluşan kafile bugün Ankara’ya uçuyor. Yaklaşık bir hafta boyunca Ankara’da kalacak olan Güzelyurt Futbol Okulu burada Ankara bölgesi Galatasaray futbol altyapı okulu, Gençlerbirliği futbol altyapı okulu ve Ankara bölgesi Fenerbahçe futbol altyapı okulu ile karşılaşacak.

 

“AMAÇ MOTİVASYONU ARTTIRMAK”

Hocaları Murat Özsusuzlu bu organizasyonu gerçekleştirmekteki başlıca amaçlarının okullarında eğitim alan çocukların motivasyonunu artırmak , Türkiye arenasında boy göstererek seviyelerinin ne durumda olduğunu kıyaslama olanağı bulmak olduğunu söyledi. Ayrıca böyle bir çalışmayla minik yüreklerin takımdaşlık ruhunu geliştirerek birlik,  beraberlik, dayanışma ve yardımlaşmayı ön plana çıkararak  hareket etmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler