1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Güzelyurt….
Güzelyurt….

Güzelyurt….

Spor salonu, sentetik çim futbol sahası, çim sahaları, antrenman sahaları bulunan Güzelyurt, ülke sporunun dibinde kalmaya devam ediyor. Kulüpler futbol dışında faaliyet göstermiyor ve/veya gösteremiyor. Siyasete bağlamak istemiyorum olayı nama bölgede

A+A-

 

 

 

Spor salonu, sentetik çim futbol sahası, çim sahaları, antrenman sahaları bulunan Güzelyurt,  ülke sporunun dibinde kalmaya devam ediyor.

Kulüpler futbol dışında faaliyet göstermiyor ve/veya gösteremiyor.  Siyasete bağlamak istemiyorum olayı nama bölgede milletvekilleri ve bakanlar var.

Spor Dairesi Müdürü de Güzelyurt’lu… Gelin görünki, bu kadar tesis olanağına sahip ve bürokratik durumlarda olaylara “direkt müdahale” edebilecek bir konumda olan Güzelyurt’ta spor istenilen düzeyde değil.

Oysa bir dönem atletizmdeki elit atletlerin tümü bu bölgedendi.

Futbolun en büyük yetenekleri yine bölge kulüplerinin altyapılarından yetişip ülke takımlarına yayıldı. Oysa son 10 yılda sportif başarı ve istikrar olmadığı gibi, birçok spor disiplininde sporcu yetişmedi. Okul sporlarında başarı var.

Özellikle atletizm ve futbolda istikrar devam etti. Ancak, okullardaki başarı, bölgenin sportif başarısı ile aynı paralellikte gitmedi. Sorunun temel kaynağı burası.Bir de ekonomik durum. Esnaf sadece kepenk açıp kapatıyor. Sağında ve solunda üniversite olmasına rağmen Güzelyurt, sosyolojik açıdan bu eğitim kurumlarının enerjisinden yararlanılamadı.

Bu sıkıntıların aşılabilmesi için bölgenin birlikte hareket etmesi gerekir.

Ya bölge canlanacak, ya da Lefkoşa’ya ve deniz aşırı bölgelere göçler devam edecek. Gençlik kalmayacak, ortalıkta da mafyacılık filmleri gösterilecek. 

İstenmeyen olayların birinci adresi olacak.

Nelson Mandela, Güney Afrika’nın umutlarını ve enerjisini sporla yükletmiştir.

Hatırlatırım.

 

 

 

EFSANE SÖZLER

* Galibiyetleri konuşmak dileğiyle… (Osman Dinler, BRT Spor sunucusu)

 

*"Çocuk bakıcılığı yapmaktan takımını şampiyon yapamıyor" (Jose Mourinho'dan Arsene Wenger'e...)

 

*"Tanrı beni gol atmam için gönderdi" (Romario)

 

*"Boca es mi religion, Maradona es mi dios, La Bombonera es mi iglesia" (Dinim Boca, Tanrım *Maradona, Mabedim La Bombonera) Boca Juniors'un Stadyumu La Bombonera'nın giriş kapısında yazan cümle

 

 

BİR SORU

 

Sporun yükünü çeken çarklardan biri olan ancak son zamanlarda RÜŞVET’in, ve çıkarların kol gezdiği meslek ve/veya kurum ve/veya kuruluş hangisidir.

a)Futbol Federasyonu

b)Spor Dairesi

c)Spor Basını

d)Hepsi

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 480 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler