1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gürsel Selengin: Uygun görmedim, imzalamadım
Gürsel Selengin: Uygun görmedim, imzalamadım

Gürsel Selengin: Uygun görmedim, imzalamadım

“Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan kriz bir müsteşarın görevden alınmasına neden oldu” ifadeleri dün neredeyse tüm basının gündemindeydi… İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, LTB’de maaşların ödenmesi için ödeme emrini imzalamayan

A+A-

 

 

“Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan kriz bir müsteşarın görevden alınmasına neden oldu” ifadeleri dün neredeyse tüm basının gündemindeydi…

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, LTB’de maaşların ödenmesi için ödeme emrini imzalamayan Müsteşarı Gürsel Selengin’i görevden alacağını açıkladı.

Selengin’in neden imzalamadığı ise merak edildi. Ya da görevden alınma sebebi sadece bu muydu? Yoksa daha önceden başka olaylar yaşanmıştı da bu son nokta mıydı? Sorularına cevap bulmak için Selengin’i aradım…

Selengin, duruşunu koruyor. 3’lü kararname ile göreve geldiğini bir gün de sebepli veya sebepsiz görevden alınacağı bilincinde olduğunu söylüyor.

“Ben bürokratım” diye sözlerine başlayan Selengin, “Evet belgeyi imzalamadım. Ben kendime göre uygun görmedim. Zaten kimin haklı olduğu da zaman içinde ortaya çıkacak” diye vurguluyor.

“Benim prensiplerim var” diyerek ekliyor ve devam ediyor;“Prensiplerim bakan tarafından beğenilir veya beğenilmez onu bilemem. Beğenirse çalışmak ister beğenmezse çalışmaz”

Daha önce bir sorunun olmadığını söylüyor. Önceki gün yaşanan olay sonrası ise görevden alınacağı konusunda bilgilendirilmediğini belirtiyor Selengin ve “Görevden alınacağımı basından öğrendim” diyor.

Selengin’in görevden alınması Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na yakınlığı da ilişkilendirildi, bu kez Selengin, “Beni bu göreve UBP getirdi. Sonuçta 3’lü kararname ile geldim. Ben bürokratım. Siyaset yapmıyorum. Bu söylemlerden uzağım” yanıtını verdi.

 


 

Belediye Sarayı savaş alanı!

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde maaşların ödenmesi ile dün iş başı yapılırken, gün içinde Belediye Sarayı’nda ciddi gerginlikler yaşandı. Dün toplanması gereken Belediye Meclisi, meclis üyelerinin yazılı tebligat istemesi üzerine bugüne ertelenirken, bu durum sendika yöneticilerini çileden çıkardı. Başkan Bulutoğluları ile görüşmeye giren sendika yönetimi bu bilgi üzerine toplantıyı terk ederken, yönetim kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya çok sert ifadelerle başkana çıkıştı, “karanlık güçleri, şer odaklarını belediyeden temizleyeceğiz” şeklinde koridorda sinirli bir şekilde tepkisini dile getirdi. Yaşanan gerginlik bununla da kalmadı ve sendikanın görev yapmasını istemediği bazı isimlerin odalarının bulunduğu kapılardaki isimlikler söküldü. Behlül Cümbezli, Nutku Karsu ve Hüseyin Çakır’ın odalarındaki isimlikler söküldü.

 


 

Aslanbaba doğruladı…

 

UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba, BMW marka aracına polis tarafından el konulduğunu doğruladı.

Kıbrıs TV’de Aytuğ Türkkan’ın sunduğu programa katılan Aslanbaba, polis tarafından el konulan araçla ilgili sorulan soruya şu yanıt verdi:

“Evet geçen ay araca el konuldu. 3 sene önce de başka bir aracım hacizde satıldı. Normal bunlar iş yapardım battım, birini dolandırdım mı ama hayır. Kardeşimin borcuna karşı aracım ipotekti.  Banka şimdi borcu yapılandırmaya gitti. Yeni çıkan borçları yapılandırma yasasından faydalanıyoruz. Bu bir ay önceki bir davadır.”

 


 

Çöp kavgaları ve Kıbrıs Türkü’nün asaleti…

 

“Lefkoşa temizlendi, temizlenmesine de, ‘bundan sonrası ne olacak?’sorusu kafaları devamlı kurcalıyor.

Evet, bundan sonrası ne olacak?..

Dünden itibaren çekler çıkarıldı ve ödenmeye başlandı. Peki ya sonrası?..

Sonrasına Allah Kerim…

Kimileri diyor ki, “Lefkoşa’yı seçim temizler.

Acaba öyle mi?..

Seçim olsa da sonuç ne olur?..

Bu konuda önemli olan vatandaşın ne istediği…

Örneğin Başkent Lefkoşa’da Dereboyu dahil, bazı bölgelerde ‘Çöp kavgası’ başladı bile. Çöpünü kendi evi veya lokantası önüne koymayıp da, karşı tarafta başkalarının evi önüne yıkanlara karşı bir tepki baş gösterdi…

Tartışmalar, kavgalar başladı.”

 

Akay CEMAL

 


 

5’linin komutası Eroğlu’nda…

 

“UBP’nin içerisi belli ki karışmış.

5 Milletvekili tutumlarında kararlı gibi görünüyorlar.

Meclis toplantılarına katılmıyorlar.

Nisap sağlatmıyorlar.

Buraya kadar her şey tamam!

İster katılırlar, ister katılmazlar.

Koskocaman adamdırlar ne de olsa.

Vardır elbet bir düşünceleri.

Önemli olan bu düşüncelerinin halk için mi, yoksa koltuk için mi olduğudur.

Belli ki, bu beşli Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından idare ediliyorlar.

Kısacası beşli'nin komutası Eroğlu'nda.”

 

Kartal HARMAN

 


 

Esen rüzgar etrafı toparlar mı?

 

“Bugün tatlı tatlı esen ferahlatıcı ılık  bir rüzgar, yarın bir bakmışsınız her tarafı kırıp geçiren bir fırtınaya dönüşmüş.

Aman ha dikkat.

Hem rüzgara.

Hem fırtınaya.

En önemlisi ise her ikisini de kullanmaya alışık olanlara.

Es rüzgar es deyip de fırtına bekleyenlere.

Esen rüzgara göre yön belirleyenlere.

İki elini açıp da rüzgarı tuttuğunu zannedenlere.

Hop diye fırtınanın ortasına balıklama atlayanlara.

Rüzgarın iyi bir şey olduğunu sürekli söyleyip duranlara.

Rüzgarı ekip fırtınayı biçtiğini zannedenlere.

Aman ha aman!”

 

Derviş DOĞAN

 

 


 

 

Bir ülkede maaşlar için yetki karmaşası varsa o ülkede SİYASİ OTORİTE 'nin olmadığı anlaşılır.

Ertaç Hazer’in profilinden

 

***

 

“KKTC Atom Enerjisi Kurumu kurulsun, başına da Tancer konsun diyorum...”

Mehmet HARMANCI’nin profilinden

 


 

 “ Anayasa Değişikliği, Meclis İçtüzük Değişikliği, Siyasal Partiler Yasası ve Seçim ve Halkoylaması Yasası değişiklikleri ile ilgili olarak görüşme yapmak ve bu konularda bir yol haritası saptamak amacıyla, Meclis’te temsil edilen siyasi parti başkanlarını toplantıya çağırıyorum”

 

Hasan BOZER (Meclis Başkanı)

 


 

“Biz hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı ülke halkının menfaatlerine ve ülke ekonomisine hizmet edeceğine inandığımız çalışmaları sürdürürüz. Dedikodu haberleriyle ne gerileriz, ne de halka verdiğimizi hizmetin yönünü değiştiririz”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler