1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜREŞTE BEŞ ÜLKE MİNDERDE OLACAK
GÜREŞTE BEŞ ÜLKE MİNDERDE OLACAK

GÜREŞTE BEŞ ÜLKE MİNDERDE OLACAK

13. Uluslararası Dr. Küçük Oyunları’nda ülkemiz güreşçileri yanında Türkiye Cumhuriyeti, Makedonya, Kosova ve Bulgaristan’dan da güreşçiler mücadele edecek

A+A-

 

 

 

13. Uluslararası Dr. Küçük Oyunları’nın başlamasına sayılı günler kala turnuvalara katılacak olan ülkeler de netleşiyor. Oyunlara katlan Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Serbest Şampiyonası’na 5 ülkeden 60’a yakın sporcu katılacak. Ülkemiz güreşçilerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti, Makedonya, Kosova ve Bulgaristan’dan da güreşçiler turnuvada mücadele edecek. 12 Kasım Cumartesi günü Girne’deki Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda yapılacak olan şampiyona 10 sıklette düzenlenecek.

 

KAVAZ: “AMACIMIZ ŞAMPİYONLUĞU ZORLAMAK”

Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz kafilelerin yarın adamıza geleceklerini cuma günü de tartı işlemlerinin yapılacağı bilgilerini verdi. Takımımız hakkında görüşlerini açıklayan Kavaz, “İki aydan beridir çok ciddi bir programla sporcularımızı bu turnuvaya hazırlıyoruz. Amacımız şampiyonluğu zorlamak olacaktır. Güreşte önemli işler başarmış ülkelerin sporcuları ile müsabaka yapma şansını yakaladık. Bu şansın yakalanmasında bize yardımcı olan KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ve Spor Bakanlığı yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler