1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜREŞ CAMİASI YASTA
GÜREŞ CAMİASI YASTA

GÜREŞ CAMİASI YASTA

KKTC Güreş Federasyonu’nda yıllarca asbaşkan olarak görev yapan Raif Kaya, önceki gün hayata veda etti. 7 Ekim 2002 tarihinde evinin bahçesinde geçirdiği kazadan sonra yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Raif Kaya, 49 gün önce rahatsızlanarak h

A+A-

 

 

 

Dokuz yıl yatağa bağımlı olarak yaşayan KKTC Güreş Federasyonu’nun eski asbaşkanı Raif Kaya yaşamını yitirdi

 

KKTC Güreş Federasyonu’nda yıllarca asbaşkan olarak görev yapan Raif Kaya, önceki gün hayata veda etti.

7 Ekim 2002 tarihinde evinin bahçesinde geçirdiği kazadan sonra yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Raif Kaya, 49 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı, ancak yaşam mücadelesine daha fazla dayanamadı.

17 Ağustos 2011 Çarşamba günü sabah hastanede vefat eden Raif Kaya, aynı gün öğleden sonra Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ülkemiz güreşine yıllarca yönetici olarak büyük hizmetleri geçen Raif Kaya’ya, Güreşseverler Derneği 2006 yılında “Rifat Şener Güreş Hizmet Ödülü”nün ilkini vermişti. 

Güreşseverler Derneği Başkanı Cemal Kanatlı, Raif Kaya’yla birlikte yıllarca güreş sporuna hizmet vermekten büyük onur duyduklarını, onun çalışmalarının ve hizmetlerinin unutulmayağını vurgulayarak Tanrı’dan rahmet, yaslı ailesine ve güreş camiasına başsağlığı diledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler