1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜRCAFER, GÜNEYDE YARGIYA BAŞVURDU
GÜRCAFER, GÜNEYDE YARGIYA BAŞVURDU

GÜRCAFER, GÜNEYDE YARGIYA BAŞVURDU

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı ve İş insanı Cafer Gürcafer, İhtiyat Sandığı tarafından elinden alınan Mimoza Otel ve Türkiye aleyhine açtığı davayla ilgili gelişmeleri YENİDÜZEN’e anlattı. ‘MÜLKİYET REJİMİ SARSILACAK’

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı ve İş insanı Cafer Gürcafer, İhtiyat Sandığı tarafından elinden alınan Mimoza Otel ve Türkiye aleyhine açtığı davayla ilgili gelişmeleri YENİDÜZEN’e anlattı.

 

‘MÜLKİYET REJİMİ SARSILACAK’

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı ve iş insanı Cafer Gürcafer, KKTC İhtiyat Sandığı Dairesi tarafından elinden alınan Mimoza Otel için Güney Kıbrıs’taki mahkemeye başvurdu.  

“Bana Kuzey’de hırsızlık mal sattılar” savunmasıyla Larnaka’da bulunan Mağusa Kaza Mahkemesi’nde Türkiye aleyhine dava açan Gürcafer, “Kuzey Kıbrıs’ta kurulan düzenin çökmesini hedefliyorum” dedi.

Mağusa’daki Mimoza Otel’i 1 milyon 260 bin sterline alan ve 1 milyon 242 sterlinini ödediğini söyleyen Gürcafer, davanın 4 Ekim 2012 tarihinde görüşüleceğini söyledi.

YENİDÜZEN’e konuşan Cafer Gürcafer, “bu davayı Kıbrıslı Türklerin taşları artık yerinden oynatması hedefiyle açtım. 1974’den sonra Kuzey Kıbrıs’ta oluşan mülkiyet rejiminde dolandırıldık. Bu rejimin temelden sarsılacağına inanıyorum” dedi.

 

“ISRARLA OTELDEN ATILDIM”

 

Uzun yıllardır Cafer Gürcafer’in elinde bulunan ve Mimoza Otel, bir süre önce İhtiyat Sandığı tarafından “paranın tamamının ödenmediği” iddiasıyla geri alındı. Otel için 1 milyon 242 bin TL ödediğini, geri kalanını da ödemeye hazır olmasına rağmen ısrarla otelden atıldığını belirten Gürcafer, “intikam alırcasına beni attılar, otel içindeki meşrufatları haczederek sattılar. Açık artırmada alınan parayla meşrufatları söken işçileri bile ödemediler” dedi. Tüm bunların siyasi ve dünya görüşü nedeniyle kendisine yapıldığını anlatan İş insanı Cafer Gürcafer, tüm uğraşlarına rağmen kapı dışı edildiğini belirtti. Gürcafer, “Beni sorgulamaktan önce bu düzeni kuranlar ve bunları yapanlar sorgulansın. Bu ülkeyle ilgili inancımı yitirmiş durumdayım” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1371 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler