1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜPEGÜNDÜZ SİLAHLI SOYGUN!
GÜPEGÜNDÜZ SİLAHLI SOYGUN!

GÜPEGÜNDÜZ SİLAHLI SOYGUN!

Creditwest Bankası Lefkoşa Suriçi Şubesi, dün saat 15:00 sıralarında, silahlı iki kişi tarafından soyuldu. Lefkoşa’nın göbeğinde, güpegündüz yaşanan silahlı soygun olayı infial yarattı. Görgü tanıklarının başlarına çorap geçirdiklerini belirttiği

A+A-

 

 

Creditwest Bankası Lefkoşa Suriçi Şubesi, dün saat 15:00 sıralarında, silahlı iki kişi tarafından soyuldu.

Lefkoşa’nın göbeğinde, güpegündüz yaşanan silahlı soygun olayı infial yarattı.

Görgü tanıklarının başlarına çorap geçirdiklerini belirttiği iki kişi, bankaya girdi, silah zoruyla bankanın veznelerinden 90 bin TL’li çantaya doldurarak kaçtı.

Motorla kaçtıkları belirtilen iki silahlı soyguncu polis tarafından aranıyor.

 

“PEŞLERİNDEN KOŞTUK, BAĞIRDIK… BAKMADILAR”

Creditwest önündeki bağrışmalar üzerine motora binip kaçan silahlı soygunların peşinden koşan Eyüp Saylık ve Hasan Hürler yaşadıklarını anlattı.

İş Bankası’ndan çıkarken bağırmalar üzerine Creditwest’ten çıkan ve ellerinde silah ve bir çanta olan iki kişi gördüklerini belirten Saylık ve Hürler, soyguncuların mavi renkli küçük bir motora bindiklerini aktardı. Soyguncuların başlarında maske ve siyah kask olduğunu söyleyen görgü tanıkları, motorla kaçan soygunların arkasından bağırarak koşmaya başladıklarını anlattı.

 

“BİRİ ZAYIF, DİĞERİ KİLOLU VE KELDİ…”

Görgü tanıklarının anlattıkları şöyle:

“Bankadan çıktılar motora bindiler, ikisinin de elinde tabanca vardı. 25-30 yaşlarında gibiydiler. Siyah giyimli ve başlarında da siyah kask vardı. İkisi de kısa boyluydu. Biri zayıf, diğeri ise daha kilolu ve kel gibiydi. Peşlerinden Selimiye Camii’ne kadar koştuk, daha sonra polis geldi.”

 

“MOTOR LOKMACI CİVARINDA BULUNDU”

Soygunun gerçekleştirildiği motosiklet, olay anından yaklaşık bir saat sonra polis ekiplerince bulundu. Lokmacı Barikatı’nın bulunduğu bölgeye yakın bir yerde bulunan motosiklet, emare olarak polis merkezine götürüldü.

 

 


 

 

Görgü tanıkları: “Bizi yere yatırdılar”

Soygun esnasında bankada bulunan Cengiz Yılmaz yaşadıklarını anlattı. Silahlı ve kafalarında kask olan iki kişinin bankaya girerek, kendisinin de bulunduğu birkaç kişiyi yere yatırdıklarını belirten Yılmaz, daha sonra ise soyguncuların kasa bölümüne giderek paraları çantalarına koymaya başladıklarını açıkladı. Soygunculardan birisinin daha panik halinde olduğunu ve kaçmak biran önce gitmek istediğini belirten Yılmaz, diğerinin ise “yetmez bu para, daha fazla almamız lazım” şeklinde konuşarak, soğukkanlılığını koruduğuna işaret etti. Soyguncuların yaklaşık 3 dakika içerisinde paraları alıp hızla olay yerinden uzaklaştıklarını belirten Yılmaz, oldukça tedirgin olduklarını dile getirdi.

 

 


 

 

HABERKKTC, Creditwest Bank’ı soyan soyguncuları görüntülediğini iddia etti.

İşte sitede yer alan fotoğraf

 

 

 

HABERİN TÜM AYRINTILARI BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3358 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler