1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYE ‘ELEKTRİK’ SATIYORUZ
GÜNEYE ‘ELEKTRİK’ SATIYORUZ

GÜNEYE ‘ELEKTRİK’ SATIYORUZ

Güney Kıbrıs’ta geçtiğimiz gün meydana gelen patlama sonucunda Vasiliko elektrik santralinin devre dışı kalmasıyla Rum tarafında meydana gelen enerji krizine çözüm arayışları sürerken, Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a ev ve iş yeri tipi

A+A-

GÜNEYE ‘ELEKTRİK’ SATIYORUZ

Güney Kıbrıs’ta geçtiğimiz gün meydana gelen patlama sonucunda  Vasiliko elektrik santralinin devre dışı kalmasıyla Rum tarafında meydana gelen enerji krizine çözüm arayışları sürerken, Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a ev ve iş yeri tipi jeneratör geçişi serbest bırakıldı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, Rum tarafının ev ve iş yerlerinin ihtiyacı olan enerjiyi jeneratörlerle giderebileceği yönündeki açıklamasının ardından, Güney Kıbrıs’ta ihtiyaca yanıt verecek jeneratör bulunmaması nedeniyle Kuzey Kıbrıs’tan jeneratör geçişine izin verildi.

Buna göre, kişi ve şirketler beraberlerinde en çok 3 jeneratör geçirebilecek. Bu işlemi yaparken fatura ibraz etmek yeterli olacak.

Daha fazla jeneratör geçirmek isteyenler KKTC Ticaret Dairesi’nden izin alacak.

RUM TİCARET VE SANAYİ ODASI AÇIKLAMASI

Bu arada, Rum Ticaret ve Sanayi Odası (KEVE) de açıklamasında, Rum tarafında yaşanan olağanüstü hal nedeniyle, bugünden itibaren Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a Yeşil hattaki geçiş noktalarından jeneratör geçirilebilmesi için gerekli ayarlamaların yapıldığını belirtti.

Rum radyosunun haberine göre, ilgili açıklamada, bunun 6 aya kadar olan geçici bir dönem için yapılabileceği ifade edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1461 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler