1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Güney’den ‘asrın projesi’ne yakın takip!
Güney’den ‘asrın projesi’ne yakın takip!

Güney’den ‘asrın projesi’ne yakın takip!

Bakanlar Komitesi toplanarak durum değerlendirmesi yaptı, göğüsleme yöntemlerini irdeledi

A+A-

 

Kıbrıs Rum yönetiminin, Türkiye’den Kuzey’e su temin projesinin bütün uygulama adımlarını yakından takip etmekte olduğu Kıbrıs Rum Basını’na yansıdı.

Fileleftheros “Lefkoşa... Türk Adımları Takip Ediliyor... Bakanlar Komitesi Durum Değerlendirmesi İçin Toplandı” başlıklı haberinde ilgili bakanlıkların, çeşitli dairelerden bürokratların da katılımıyla kasım ayında toplanarak, su temin projesiyle ilgili durum değerlendirmesi yaptığını yazdı.
Gazeteye göre toplantı gündeminde, Türkiye tarafından uygulanmakta olan çalışmaların gidişatıyla ilgili bilgilendirme ve bunların göğüslenme yöntemleriyle ilgili görüş alış verişi vardı.
Gazete Kıbrıs Rum yönetiminin baştan beridir, su temin projesinin “yasadışı olduğu, Kuzey’in Türkiye’ye bağımlılığını güçlendirdiği ve Ada’yı bölmeyi hedeflediği” tutumunu benimsediğini ve uluslararası örgütler nezdinde girişimde bulunarak Türkiye’yi şikayet ettiğini yazdı, şu ifadelere de yer verdi:

Yabancılardan Kıbrıs Rum yönetimine telkinler

"Bazı yabancılar bu projeye sempatiyle bakıyor, olumlu buluyor ve sık sık Lefkoşa’ya; Kıbrıs su sıkıntısı çektiğine göre bu projenin Kıbrıslı Rumların da menfaatine de değerlendirilebileceği telkininde bulunuyorlar.”

(tak)

Bu haber toplam 1423 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler