1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE YOĞUN HAZIRLIK
GÜNEYDE YOĞUN HAZIRLIK

GÜNEYDE YOĞUN HAZIRLIK

AB Dönem Başkanlığı için toplam 195 etkinlik… Güney Kıbrıs’ın 1 Temmuz 2012 itibarıyla devralacağı AB dönem başkanlığı süresince Güney’de düzenlemeyi planladığı toplantı ve etkinliklere katılacak AB’li bakanları konuk etmek üzer

A+A-

 

AB Dönem Başkanlığı için toplam 195 etkinlik…

 

 Güney Kıbrıs’ın 1 Temmuz 2012 itibarıyla devralacağı AB dönem başkanlığı süresince Güney’de düzenlemeyi planladığı toplantı ve etkinliklere katılacak AB’li bakanları konuk etmek üzere Lefkoşa’nın Rum kesimindeki Hilton ve Hilton Park otelleri kullanacağı bildirildi.
Fileleftheros; “Başkanlık İçin Hilton ve Hilton Park... Standartlar ve Güvenlik Açısından” başlıklı haberinde, konuk bakanların öncelikle Lefkoşa’nın Rum kesimindeki adı geçen otellerde ağırlanacağını, bakanlardan bazılarının başka kentleri tercih edebileceğinden Lefkoşa dışından 3 - 4 yıldızlı otellerden (her kentten 2 - 3 otel) de oda kiralanacağını yazdı.
Bu amaç için Limasol’da Meridien ve Four Seasons isimli oteller kullanılabilir, ancak başka otellerin kullanılması ihtimali de göz ardı edilmiyor.
Bu arada, otelleri kullanılmayacak tek bölgenin Mağusa Bölgesi olduğuna dikkat çekilen habere göre otellerin seçiminde; sağlanan hizmet ve olanakların dışında güvenlik konusu da dikkate alındı.
Hilton ve Hilton Park isimli oteller, çevresel açıdan denetlenebilir ve genel düzenlemeleri itibarıyla gözlem maksatlarına uygun görüldü.
Kıbrıs Rum Turizm Kurumu (KOT) Genel Müdürü Glafkos Filaktidis, dönem başkanlığı süresince Lefkoşa’nın Rum kesiminde 115; Lefkoşa dışında da 80 etkinlik ve toplantı düzenleneceğini, bunun dışında Lefkoşa’da 17 - 18 büyük, özellikle de bakanlar düzeyinde toplantı yapılacağını, bu amaç için şu anda tadilatta bulunan Konferans Merkezi’nin kullanılacağını söyledi.


Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler