1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE SAYIM TAMAM
GÜNEYDE SAYIM TAMAM

GÜNEYDE SAYIM TAMAM

Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen nüfus sayımının tamamlandığı ve sayım sonucunda toplanan tüm verilerin önümüzdeki hafta açıklanacağı kaydedilirken, Güney Kıbrıs’ın nüfusunun yaklaşık olarak 810 bin olduğu belirtildi. Fileleftheros gazetesi; &

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen nüfus sayımının tamamlandığı ve sayım sonucunda toplanan tüm verilerin önümüzdeki hafta açıklanacağı kaydedilirken, Güney Kıbrıs’ın nüfusunun yaklaşık olarak 810 bin olduğu belirtildi.

Fileleftheros gazetesi; “810 Bin Olduk” başlığıyla verdiği haberinde, gerçekleştirilen nüfus sayımı hakkında bilgiler verdi.

Önceki günlerde, gazetelerde, Güney Kıbrıs’taki nüfus sayımının Kasım ayı sonunda bitmesinin planlandığı, ancak uzadığına dair haberler çıkarken, Fileleftheros gazetesi bugünkü sayısında, 1 Ekim tarihinde başlayan nüfus sayımının Kasım sonunda sonlandığını belirtti.

Gazete, “nüfus sayımı çerçevesinde yaklaşık olarak 410 bin konut, 290 bin hane halkı ve 810 bin kişinin sayıldığını” yazdı.

Nüfus sayımında yabancıların sayısındaki artışın göze çarptığını belirten gazete, Rum İstatistik Dairesi yetkililerinden Dora Kiriakidu’nun; bölgeler, hane halkı, konut sayısı, bölgelerde ne kadar yabancının bulunduğu vb temelinde nüfusla ilgili bilgilerin, 29 Aralık Perşembe günü açıklanacağını ifade ettiğini aktardı.

Habere göre nüfus sayımında yaklaşık 800 kişi görev aldı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1485 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler