1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Güneyde ‘Önlemler Paketi’ kriz yarattı
Güneyde ‘Önlemler Paketi’ kriz yarattı

Güneyde ‘Önlemler Paketi’ kriz yarattı

Güney Kıbrıs'ta ekonomik krizle mücadele etme çerçevesinde hazırlanmak istenen ekonomik önlemler paketi yeni bir krize takıldı

A+A-

 

Güney Kıbrıs’ta ekonomik krizle mücadele etme çerçevesinde hazırlanmak istenen ekonomik önlemler paketi yeni bir krize takıldı.

Maliye Bakanı Bakanı Harilaos Stavrakis’in alınacak önlemlerle ilgili dün bazı hükümet yetkilileri ve siyasi partilerle gerçekleştirdiği toplantı, hükümetin, Mari’deki patlama öncesinde karar verilen birtakım önlemleri iptal etmek istemesi nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı.

Rum basınına göre, muhalefetin hükümeti “tehlikeli ve sorumsuz politika” yapmakla suçladığı toplantı sonrasında Maliye Bakanı Stavrakis istifayı düşünüyor.

Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu ve AKEL ise siyasi partilerle anlaşmaya varıldığı ve önlemler paketinin hala masada bulunduğu yönünde açıklamalarda bulundu.

Fileleftheros’un haberine göre, toplantıda, Maliye Bakanı Stavrakis’in bazı önlemleri paketten çıkarması üzerine gerginlik yaşandı. Deniz üssündeki patlamanın ardından ek önlemlerin alınmasını isteyen partiler, toplantıyı dondurdu ve DİSİ’den Averof Neofitu ile DİKO’dan Nikolas Papadopulos toplantıyı terk etti.

Politis’in haberine DİSİ Başkan Yardımcısı Averof Neofitu hükümeti “tehlikeli ve sorumsuz politika” yapmakla suçladı. DİKO Başkan Yardımcısı Nikolas Papadopulos ise, Mari’de patlama olmasına yol açan sorumsuzluğun, tüm Güney Kıbrıs ekonomisini havaya uçurma yönünde devam ettiği eleştirisinde bulundu.

Alithia’nın haberine göre ise, Maliye Bakanı Stavrakis, sendikalardan korktuğu için önlemler paketinden vazgeçti.

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler