1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE KAVGA
GÜNEYDE KAVGA

GÜNEYDE KAVGA

Limasol’daki Kıbrıs Türk mahallesi yakınında Kıbrıslı Türkler ve Kürtler arasında Cuma akşamı kavga çıktığı ileri sürüldü.

A+A-

 

 

Limasol’daki Kıbrıs Türk mahallesi yakınında Kıbrıslı Türkler ve Kürtler arasında Cuma akşamı kavga çıktığı ileri sürüldü.
Gazeteler, kavganın, bir Kürt ile ilişkisi bulunan 16 yaşındaki bir Kıbrıslı Türk kızın, ailesi ile tartışmasının ardından evi terk etmesi sonucunda yaşandığını yazdılar.
Simerini gazetesi, 16 yaşındaki kızın ailesinin, genç kızı aramak için “Theofilos Kürt Kültür Derneği” binasına giderek burada olay çıkardığını ve iki kişinin hafif şekilde yaralandığını yazdı.
Habere göre Rum Polis Basın Sözcüsü Andreas Angelidis yaptığı açıklamada olayın net bir şekilde aile meselesi ve şahsi anlaşmazlıklar olduğunu belirtirken, ilk andan itibaren olaydan haberdar olduklarını ve hedeflerinin başka olayların önlenmesi olduğunu ifade etti.
Polisin ayrıca henüz evine dönmeyen genç kızın kaçırılması olayını da araştırdığını belirten gazete dünkü olaya süreklilik kazandıran başka bir olayın da yaşanmadığını söyledi.
Fileleftheros gazetesi ise polisin, 16 yaşındaki genç kızın, 33 yaşındaki kardeşine ait aracın dün sabaha yakın kundaklanmasını da, kavga olayının devamı olarak gördüğünü yazdı.
Gazete Kıbrıslı Türk ailenin, aracın kundaklanmasının ardından Kürtlerin bulunduğunu tahmin ettiğini ancak şimdiye kadar bunu halkı çıkaracak herhangi bir şey bulunamadığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 861 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler