1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE HAVA TRAFİĞİ KİLİTLENDİ
GÜNEYDE HAVA TRAFİĞİ KİLİTLENDİ

GÜNEYDE HAVA TRAFİĞİ KİLİTLENDİ

Larnaka ve Baf havaalanlarında yeni bir 4 saatlik iş bırakma eylemi başlattı. Havaalanlarındaki ulaşımı saat 12.00 itibarıyla felce uğratan eylem 16.00’ya kadar devam edecek.

A+A-

 

Rum hava trafik kontrolörleri, bugün öğle saatlerinde, Larnaka ve Baf havaalanlarında yeni bir 4 saatlik iş bırakma eylemi başlattı. Havaalanlarındaki ulaşımı saat 12.00 itibarıyla felce uğratan eylem 16.00’ya kadar devam edecek.

Rum radyosu, kontrolörlerin yeni eylemi dolayısıyla Larnaka ve Baf Havaalanı’na 18 iniş, 18 kalkış olmak üzere toplam 36 uçuşun etkilendiğini duyurdu.

Rum hava trafik kontrolörlerinin örgütlü bulunduğu PASEEK sendikası ile Ulaştırma Bakanlığı arasındaki diyalog, Eurocontrol temsilcisi John Sultana’nın arabuluculuğuna karşın, tarafların tutumlarını yumuşatmamasından dolayı sonuçsuz kaldı.

Hava trafik kontrolörlerinin daha önce açıkladıkları gibi 4 saatlik boykot eylemlerini 12 ve 15 Mart tarihlerinde de gerçekleştirmeleri halinde toplam 80 uçuş ve on bin yolcunun olumsuz etkileneceği haber veriliyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 666 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler