1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE GÜNDEM OLDU
GÜNEYDE GÜNDEM OLDU

GÜNEYDE GÜNDEM OLDU

KKTC’de gündemde olan 2013-2015 Ekonomi Programı, Rum basınında da yankı buldu, “yeni bir KKTC oluşturulmasından” söz edildi. Fileleftheros gazetesi “Yeni Sahte Devlet Yapıyorlar... Tüm Düzeylerdeki Yapılar Değişiyor, Türk Sermaye

A+A-

 

 

KKTC’de gündemde olan 2013-2015 Ekonomi Programı, Rum basınında da yankı buldu, “yeni bir KKTC oluşturulmasından” söz edildi.

Fileleftheros gazetesi “Yeni Sahte Devlet Yapıyorlar... Tüm Düzeylerdeki Yapılar Değişiyor, Türk Sermayesi Akını Başlıyor... Ankara’nın Yeni “Protokolü” Ne İçeriyor... Paket... Harcamalara Makas” başlıklarıyla verdiği haberinde “ ‘2013-2015 dönemi ekonomi protokolü’ içerisinde Ankara, işgal rejimi yapılarının tepeden tırnağa yeninden düzenlenmesini ileri götürüyor” iddiasında bulundu.

Bu programdan, öncelikle Türkiye’nin, B planının azar azar uygulanmasıyla ilgili hareketlerde bulunduğunun görüldüğünü öne süren gazete, Ankara’nın çok önceden “işgal bölgelerini Türkiye’ye katmak ve entegre etmeyle ilgili açıklamaları bıraktığının” açık olduğunu, ancak ileri götürülen programdaki pek çok unsurun “çözüme” gönderme yaptığını, ancak hiçbir şekilde bunun isimlendirilmediğini savundu.

Paketle ilgili başka unsurlara değinen gazete, YENİDÜZEN gazetesinin yayınladığı ekonomik paketin içerisinde maddelere de yer verdi.

 

 

http://www.yeniduzen.com/detay.asp?a=46493&z=19 

 

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler