1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE GÜNDEM: EKONOMİK ÖNLEMLER
GÜNEYDE GÜNDEM: EKONOMİK ÖNLEMLER

GÜNEYDE GÜNDEM: EKONOMİK ÖNLEMLER

“İSTİFA MI, NE İSTİFASI...” Kıbrıs (Güney) Hükümet Sözcüsü Stefanu, Troyka ile müzakerelerden halk karşıtı ve meşakkat verecek bir memorandum çıkması halinde Kıbrıs (Güney) Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın istifa edebileceği a

A+A-

 

 

“İSTİFA MI, NE İSTİFASI...”

 

Kıbrıs (Güney) Hükümet Sözcüsü Stefanu, Troyka ile müzakerelerden halk karşıtı ve meşakkat verecek bir memorandum çıkması halinde Kıbrıs (Güney) Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın istifa edebileceği açıklamasının hatırlatılması üzerine “istifa mı, ne istifası?” dedi.

Politis, “Memorandum Geldiğinde Bakarız” başlığıyla yansıttığı haberinde Stefanu ile yaptığı ve dün ilk bölümünü yayınladığı söyleşinin, ağır şartları olan bir memorandum gelirse Hristofyas’ın istifa edebileceği şeklinde lanse edilmesi üzerine Rum sözcünün gazetecilerin soru bombardımanına maruz kaldığını ve “istifa mı, ne istifası” dediğini yazdı.

Habere göre Stefanu önceki gün katıldığı bir anma töreninin ardından Dimitris Hristofyas’ın memorandum yüzünden istifa etmesi diye bir konu olmadığını söyleyerek, söyleşisinden çıkartılan sonucu yalanladı.

 

“HÜKÜMET TOPU KİMSEYE ATMAK İSTEMİYOR”

Hristofyas’ın sorumluluğu olmadığını düşündüğü bir durumun siyasi bedelini üstlenmekten kaçıp kaçmayacağı sorusuna da muhatap olan Stefanu “Hükümet topu kimseye atmak istemiyor. Tezlerimiz, önerilerimiz, Kıbrıs’ı bugünkü zor durumdan çıkarabilecek yöntemlerimiz var. Bu tezlerimizi Troyka’ya da, AB’ye de söyledik” dedi, iç cepheye birlik çağrısında bulundu.

Stefanu memorandumun ağır olması durumunda Hristofyas’ın istifa edip etmeyeceği sorusuna karşılık ise “Böyle bir konu yok. Kendisi de senaryolara dayanan bu tür bir ihtimali tartışmayacak. Çünkü zaman kaybederiz, önümüzde bulunan sorunları göğüslemek olan ana konuyu kaybederiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 596 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler