1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY’DE DOĞALGAZ GERGİNLİĞİ
GÜNEY’DE DOĞALGAZ GERGİNLİĞİ

GÜNEY’DE DOĞALGAZ GERGİNLİĞİ

AKEL, DİSİ’nin sunmuş olduğu doğalgaz konusunda yetki değişimini öngören yasa önerisi üzerinde düzeltme yapan Rum Başsavcı Petros Klidiridis’e sert tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

AKEL, DİSİ’nin sunmuş olduğu doğalgaz konusunda yetki değişimini öngören yasa önerisi üzerinde düzeltme yapan Rum Başsavcı Petros Klidiridis’e sert tepki gösterdi.
DİSİ Başkan Vekili Averof Neofitu, doğalgazla ilgili ikinci tur izinler ihalesine katılacak olanlarla müzakere etmek ve doğalgaz konusuyla ilgilenmek için, mevcut yasada bulunan Danışmanlar Komitesi’nin yerine, teknik komite atanmasına yönelik bir yasa önerisi sunmuştu.
Alithia gazetesi, AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis’in, Kliridis’in bu yasa önerisi üzerinde bazı düzeltmeler yapmasına tepki göstererek; Kliridis’in muhalefetin doğalgaz yetkilerinin Rum Ticaret Bakanlığı’ndan alınması çabalarının bir parçası haline geldiğini söylediğini yazdı.

DİSİ’DEN AKEL’E YANIT: “İLK DEFA GÖRÜLMÜŞ KABUL EDİLEMEZ BİR OLAY”

Gazete, Lukaidis’in bu açıklamasına DİSİ cephesinden jet yanıt geldiğini yazdı.
Habere göre DİSİ Basın Sözcüsü Haris Georgiadis, AKEL’in Başsavcı’ya müdahale girişiminin ilk defa görülmüş ve kabul edilemez bir durum olduğunu dile getirerek, AKEL’in bu tutumunun doğalgaz konusunda karmaşa ve sıkıntı yaratacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler