1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Güneyde aranıyordu Mağusa’da yakalandı
Güneyde aranıyordu Mağusa’da yakalandı

Güneyde aranıyordu Mağusa’da yakalandı

Kıbrıs’ın güneyinde bir iş adamını öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle Kıbrıs Polisi tarafından aranan L.L. Mağusa’da tespit edilerek tutuklandı…

A+A-

Kıbrıs’ın güneyinde bir iş adamını öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle Kıbrıslı Rum Polisi tarafından aranan 40 yaşındaki Iosif Iosif (Sifis) dün Mağusa’da kiraladığı bir apartman dairesinde tespit edilerek tutuklandı.

Zanlı Iosif Iosif Gülseren bölgesinde kiralayarak kaldığı evde polis tarafından yapılan aramada ise 2 adet 9 mm çapında tabanca, 2 adet şarjör ve toplam 100 adet 9 mm çapında canlı merminin yanı sıra sahte olduğundan şüphelenilen Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği bulundu.

Zanlının Kıbrıs’ın güneyindeki futbol takımı APOEL’in asbaşkanı olduğu, hakkında arama kararı çıkmasının ardından görevden alındığı da elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı…

Mağusa’da kiraladığı evde 2 adet tabanca ve 100 adet canlı mermi ile yakalanan zanlı bu sabah yoğun güvenlik önlemleri altında Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlamalarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı aleyhine 1 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

2 adet tabanca, 100 adet canlı mermi…

Meselenin tahkikat memuru, 9 Ocak 2019 tarihinde Bilgi Değişim Ofisi’nden, Kıbrıs’ın güneyinde “Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak aranmakta olan Kıbrıslı Rum vatandaşı zanlının Kıbrıs’ın kuzeyinde olduğuna dair  bilgi alındığını belirtti.

Ayni gün yapılan araştırmada zanlının Mağusa Gülseren bölgesinde ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirten tahkikat memuru, zanlının evinde arama yapıldığını söyledi.

Tahkikat memuru, konu evde yapılan arama sonucunda 2 adet 9 mm çapında tabanca, içerisinde toplam 15 adet 9 mm çapında canlı mermi bulunan 2 adet şarjör ve 2 kutu içerisinde toplam 85 adet 9 mm çapında canlı mermi bulunduğunu açıkladı. Tahkikat memuru,  yine evde yapılan aramada sahte olduğuna inanılan ve üzerinde zanlının fotoğrafının bulunduğu Nicholas Nikolau adına düzenlenen Kıbrıs Cumhuriyeti kimliğinin de bulunarak emare alındığını açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden tahkikat memuru, zanlının tasarrufunda bulunan tabancalar ile mermilerin ne şekilde Kıbrıs’ın kuzeyine geldiğinin, tasarrufunda bulunan kimliğin sahte olup olmadığının araştırılması ve zanlının isminin tam olarak ne olduğunun tespit edilmesi gerektiğini söyleyerek zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlının tahkikat maksatları bakımından 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

İş adamına 5 el ateş edilmişti…

Elde edilen bilgilere göre zanlı, 26 Kasım 2018 tarihinde Lefkoşa’nın güneyinde 26 yaşındaki bir Kıbrıslı Rum, 37 yaşındaki Filistinli bir kişi ve 37 yaşındaki Slovakya vatandaşı M.B isimli kişilerle birlikte, iş adamı Nicos Rodotheou’yu öldürmeye teşebbüs etmişti.  Zanlı Iosif Iosif ile beraberindeki 3 kişi 26 Kasım 2018 tarihinde iş adamı Rodotheou’nun aracına 5 el ateş ederek motosiklet ile olay yerinden kaçmıştı. 26 yaşındaki Kıbrıslı Rum ile 37 yaşındaki Filistinli zanlı olayın ardından tutuklanmış, Slovakya vatandaşı olan ve Rudolf Dydi ismini kullandığından şüphelenilen M.B ile zanlı Iosif Iosif Kıbrıslı Rum Polisi tarafından aranıyordu.


Kıbrıs’ın güneyinde aranan “Sifis” kuzeyde tutuklandı

Kıbrıs’ın güneyinde işlenen bir cinayetin zanlısı olarak Kıbrıs Rum polisi tarafından aranan “Sifis” lakaplı Yofis Yosif’in dün, kuzeyde tutuklandığı bildirildi.

Fileleftheros gazetesi, Sifis’in Mağusa’da yakalandığını ve tasarrufunda iki adet silah ile 100 adet mermi bulunduğunu yazdı.

Haberde, “Sifis’in Güney Kıbrıs’a iadesi için prosedür başlatılmasının beklendiği” kaydedildi.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler