1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEYDE AB VURGUNU
GÜNEYDE AB VURGUNU

GÜNEYDE AB VURGUNU

‘SAHTEKAR ÇİFT’ ARANIYOR Güney Kıbrıs’a verilen AB ödenekleriyle sahtekarlık yapılması konusuyla ilgili hayvan besicisi çiftin aranmakta olduğu ve bu kişilerin hakkında Avrupa tutukluluk emrinin çıkarılmasının gündemde olduğu bildirildi

A+A-

 

 

‘SAHTEKAR ÇİFT’ ARANIYOR

Güney Kıbrıs’a verilen AB ödenekleriyle sahtekarlık yapılması konusuyla ilgili hayvan besicisi çiftin aranmakta olduğu ve bu kişilerin hakkında Avrupa tutukluluk emrinin çıkarılmasının gündemde olduğu bildirildi.
Fileleftheros gazetesi Aleksandros Filaretu ve Stella Skarli’nin Brüksel’de bulunduğuna dair bilgilerin bulunduğunu ve polisin, bu çift hakkında Avrupa tutukluluk emri çıkarılması konusunda hukuki kurumlarla müzakerelerde bulunmakta olduğunu belirtti.
Gazete ayrıca söz konusu sahtekarlık olayıyla ilgili olarak Rum Hayvan Besicileri Birliği (POA) Başkanı Savvas Evangelu ile yetkililerinden Nikos Papakiriaku hakkında 3’er günlük tutukluk kararının alındığını anımsattı.
Habere göre polisin şimdiye kadar elde ettiği veriler sonucunda, yukarında bahsedilen 4 kişinin, Rum Yönetimi ve Avrupa Birliğini aldatmak için komplo kurmakla suçlanacaklar.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler