1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Güneyde 6 yeni vaka
Güneyde 6 yeni vaka

Güneyde 6 yeni vaka

Kıbrıs'ın güneyinde son 24 saatte yapılan 2 bin 467 test sonucunda 6 yeni vakaya rastlandı ve güneydeki vaka sayısı 810 oldu.

A+A-

Kıbrıs'ın güneyinde son 24 saatte yapılan 2 bin 467 test sonucunda 6 yeni vakaya rastlandı ve güneydeki vaka sayısı 810 oldu. Güneyde bugüne kadar 45 bin 909 test yapıldı. 

Yeni vakalarla ilgili açıklamada 3 kişinin, daha önce teyit edilen vakaların temas zincirinin takip edilmesi;1 kişinin yurt dışından dönenlere yapılan testler sonucu; 1 kişinin kişisel girişimi neticesinde; 1 kişinin ise meslek gruplarına yönelik testlerde belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, meslek gruplarına yönelik planlanan 20 bin testten 14 bin 960’nın tamamlandığı da duyuruldu.

"CESARET VERİCİ"

Moleküler viroloji öğretim görevlisi ve pandemi danışmanlarından Dr. Leontios Kostrikis bugün yapılan açıklama kapsamında, yeni vaka sayısının azalmasının, son günlerde çok iyi olan sonuçlara eklendiğini ifade etti.

Kostrikis, önlerinde bulunan epidemiyolik görüntünün oldukça cesaret verici olduğunu, bu sonuçların ileriki günlerde de devam etmesi halinde devletin kısıtlayıcı tedbirleri aşamalı olarak kaldırılması planını devreye sokabileceğini de söyledi.

Bu haber toplam 1173 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler