1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY YARIN SANDIK BAŞINDA
GÜNEY YARIN SANDIK BAŞINDA

GÜNEY YARIN SANDIK BAŞINDA

Güney Kıbrıs’ta yarın yerel seçimler yapılacak, kazanan belediye başkanlarının yarın akşam saat 10.00 sularında resmen açıklanması bekleniyor

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta yarın yerel seçimler yapılacak.

Alithia gazetesi, seçimler sonucunda kazanan belediye başkanlarının yarın akşam saat 10.00 sularında resmen açıklanmasının beklendiğini belirtti.

Habere göre, yarınki seçimlerde, polis gücü de dahil toplam 9 bin memur görev yapacak.

Sabah saat 07.00’de başlayıp akşam 18.00’de sona erecek oy verme işlemine, öğlen 12:00 - 13:00 saatleri arasında bir saat ara verilecek.

Toplam 546 bin 111 kayıtlı seçmenin bin 401 seçim merkezinde oy kullanması da bekleniyor.

 

PASİDİ SENDİKASI SEÇİMLER KONUSUNDA GERİ ADIM ATTI

 

Bu arada Güney Kıbrıs’ta yarın gerçekleştirilecek yerel seçimlerde görev yapacak kamu görevlilerine, ekonomik önlemler yüzünden seçim sürecinde görev almamaları çağrısı yapan PASİDİ sendikası, bu çağrısını geri çekti.

Alithia ve diğer gazeteler, yarın gerçekleştirilecek yerel seçimlerde üyelerine yaptığı bu çağrının, üyelerinden karşılık görmemesi üzerine sendikanın geri adım attığını ve dün yaptığı açıklamada, seçim sürecinde görev alacak memurların görevlerinin başında olacaklarını duyurduğunu yazdılar.

PASİDİ’nin bu kararının Rum hükümeti ve diğer tüm siyasi partiler tarafından memnunlukla karşılandığını belirten gazete, partilerin ayrıca vatandaşlara seçime katılmaları ve oy vermeleri çağrısında da bulunduklarını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler