1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY YARIM TAM GÜN GREVDE
GÜNEY YARIM TAM GÜN GREVDE

GÜNEY YARIM TAM GÜN GREVDE

Rum Memur Sendikası bugün için 3 saatlik grev kararı alırken, yarın da 07.00-15.00 saatleri arasında genel grev yapacak

A+A-

 

Rum Memur Sendikası (PASİDİ) bugün öğle saatlerinde 3 saatlik grev ilan etti. Saat 13.00’ten hemen önce başlayan ve hastaneler hariç bütün kamuda uygulanan grevin 18.00’e kadar süreceği açıklandı.

Gelişmeleri gözden geçirmek üzere olağanüstü toplanan PASİDİ yetkilileri bugün için 3 saatlik grev kararı alırken, sendika yarın da 07.00-15.00 saatleri arasında genel grev yapacak, yarınki grev hastaneleri de kapsayacak.

PASİDİ GREVİ YEREL SEÇİMLERİ DE OLUMSUZ ETKİLEMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR

Sendika Rum kamu görevlilerine, Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde çalışmamaları ve seçmen kartlarını da iade etmeleri çağrısında bulunacağı bilgileri de geliyor. Bu durumun yerel seçimler sırasında sorun yaşanmasına neden olacağından kaygı duyuluyor.

PASİDİ ve çok çocuklu aileler saat 14.00 itibarıyla, 2012 bütçesini görüşmek üzere toplanan Rum meclisi önünde toplandı ve pankartlı protesto eylemi gerçekleştirdi. Eylemde “vergi kaçakçılarını ortaya çıkartın”, “krizle baş etmek için adil tedbir, maaşlıların omuzuna başka tedbir yüklenmesine hayır” şeklinde sloganlar atıldı.. Rum meclis çalışanlarının da protesto eylemine katıldığı belirtildi.

PASİDİ’NİN GREV KARARI MECLİS GENEL KURULUNU YARIDA KESTİ

Rum Memur Sendikası’nın ani grev kararı ve meclis önündeki eylemi dolayısıyla 2012 bütçesini görüşmek üzere öğle saatlerinde toplanan Rum Meclisi Genel Kurul toplantısı yarıda kesildi.

Rum Meclis Başkanı Yannakis Omiru toplantıyı sonlandırdı ve PASİDİ’nin eylemine gösterilecek tepkiyi görüşmek maksadıyla siyasi parti başkan ve/veya temsilcilerini ofisinde toplantıya çağırdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler