1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY SANDIKTA
GÜNEY SANDIKTA

GÜNEY SANDIKTA

Güney Kıbrıs’ta bugün yerel seçimler yapılıyor. Sabah 07:00’de başlayan oy verme işlemi, 18:00’e kadar devam edecek. Kathimerini ve diğer gazeteler, yerel seçimlere ilişkin yorumsal haberlere geniş yer verdiler ve seçim sonuçlarının bu a

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta bugün yerel seçimler yapılıyor. Sabah 07:00’de başlayan oy verme işlemi, 18:00’e kadar devam edecek.

Kathimerini ve diğer gazeteler, yerel seçimlere ilişkin yorumsal haberlere geniş yer verdiler ve seçim sonuçlarının bu akşam 20:00 civarlarında belli olmasının beklendiğini yazdılar.

Kathimerini, “Yarından İtibaren 2013 İçin Geri Sayım” başlığı altında verdiği haberinde, bugünkü yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından 2013 yılında gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri için geri sayımın başlayacağı yorumunda bulundu.

Gazete, bugünkü seçimlerde alınacak sonuçların Başkan Dimitris Hristofyas’ın başkanlık seçimlerine ilişkin düşüncelerini etkileyebileceğini belirtirken, diğer partilerin de seçim sonuçlarına göre yeni çizgiler belirlemelerinin muhtemel olduğunu vurguladı.

Fileleftheros gazetesi, “Küçülme Endişe Verici…Seçime Katılım Azlığı Partilerin Hedeflerini İlerletmesinde Olumsuz Etki” başlıkları altında verdiği haberinde ise, bugünkü seçimlerin özellikle Mari (Tatlısu) askeri üssünde meydana gelen patlama sonrasında halkın Hristofyas hükümetine yönelik bakışını ortaya koyacağını yazdı.

Gazete ayrıca, seçimlere katılımın düşük olmasının beklendiğini, bu durumun da partilerin seçim sonuçlarına göre hedef belirlemelerini zorlaştıracağını vurguladı.

Alithia ise konuya ilişkin haberini, “Nüfuz Etme ve Borçlu Belediyeler İçin Mücadele” başlığı altında yansıttı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1159 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler