1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY, FENERBAHÇE-AEL MAÇI İÇİN HAZIRLANIYOR
GÜNEY, FENERBAHÇE-AEL MAÇI İÇİN HAZIRLANIYOR

GÜNEY, FENERBAHÇE-AEL MAÇI İÇİN HAZIRLANIYOR

Rum polisinin faaliyet planına göre statta; biri bilet ve kimlik kontrolü, bir de üst araması yapılacak, iki güvenlik şeridi oluşturulacak.

A+A-

 

Rum polisi, “UEFA Europa League 2013” kapsamında Lefkoşa’nın Rum kesimindeki GSP Stadı’nda 25 Ekim Perşembe günü oynanacak Fenerbahçe-AEL Limasol karşılaşmasında alınması gereken tedbirler için dün iki ayrı toplantı yaptı.

Fileleftheros “Bin 150 Kıbrıslı Türk Fener Maçı İçin GSP’ye... Dün İki Toplantıda Plan Tatbikatı Yapıldı” başlıklı haberinde, maç öncesinde, sırasında ve sonrasında bir olay çıkmaması için çoğunluğu çevik kuvvet (MMAD) mensubu 300 polis görevlendireceğini, dün iki ayrı toplantıda pratik meselelerin ele alındığını yazdı.

“Önümüzdeki Perşembe günü işgal bölgelerinden özgür bölgelere gelecek bin 150 Kıbrıslı Türk taraftar büyük baş ağrısı” ifadesini kullanan gazete, şunları yazdı:

“Edindiğimiz bilgilere göre biletler halen Kıbrıslı kimliklerini gösterecek Kıbrıslı Türk taraftarlar için satışa sunuldu ancak herhangi bir değişiklik olmaması için numaralı olacak. Kıbrıslı Türkler işgal bölgelerinden otobüslerle gelecek ve maç saatinden iki saat önce statta olmaları gerekiyor.”

Gazete, Lefkoşa Rum Polis Müdürlüğü’nde dün taraftarların denetimi, AEL taraftarlarının stada giriş güzergâhı, v.b. gibi pratik meseleler için GSP makamlarının da katıldığı bir toplantı yapıldığını, öğleden sonra ise Rum Polis Genel Müdürlüğü’nde Mihalis Papageorgiu’nun başkanlık ettiği ikinci bir toplantıda ise polisin faaliyet planının gözden geçirildiğini yazdı.

Habere göre, Rum Polisi Basın Sözcüsü Andreas Angelidis, Polis Genel Müdürü Papageorgiu’nun dünkü toplantıda, maçın sportif bir olgu olduğuna işaret ederek, polisin, kimsenin bunu rayından çıkartacak en küçük bir şey yapmasına izin verilmeyeceğini söylediğini belirtti..

Rum polisinin faaliyet planına göre statta; biri bilet ve kimlik kontrolü, bir de üst araması yapılacak, iki güvenlik şeridi oluşturulacak.

 

 

 

 

Bu haber toplam 527 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler