1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY DE KARANLIKTA KALDI
GÜNEY DE KARANLIKTA KALDI

GÜNEY DE KARANLIKTA KALDI

Kuzeydeki elektrik kesintileri nedeniyle, Güney Kıbrıs’ın “bir bölümünde de dün elektrik kesintileri yaşandığı” belirtildi.

A+A-

 

KKTC’deki elektrik kesintileri nedeniyle, Güney Kıbrıs’ın “bir bölümünde de dün elektrik kesintileri yaşandığı” belirtildi.

Haravgi gazetesi; “Binlerce Ev Karanlıkta” başlığıyla aktardığı haberinde, KKTC’deki elektrik santralinde meydana gelen arıza nedeniyle, Rum Elektrik İdaresi’nin (AİK) “sisteminde bozulma meydana geldiğini” ve Güney Kıbrıs’ta binlerce evin elektriksiz kaldığını yazdı.

Gazete, AİK yetkililerinin bu durum üzerine, ekonomik önlemleri protesto etmek için daha önceden kararlaştırdıkları grevi erteleyerek, işbaşı yaptıklarını ve duruma müdahale ettiklerini kaydetti.

Haberde, elektrik kesintileriyle birlikte AİK’in sistemindeki voltaj ve gerilimde meydana gelen bozulmanın akabinde, dengeli elektrik üretiminin sağlanması için elektrik kesintisi yapmak durumunda kalındığı ifade edildi.

Politis gazetesi de ilgili haberinde, KKTC’nin Cumartesi günü, AİK’in sisteminden 30 megavatlık elektrik enerjisi aldığını yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler