1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNEY AYAKTA
GÜNEY AYAKTA

GÜNEY AYAKTA

Güney Kıbrıs’ta ekonomik önlemelere karşı dün yapılan protesto eylemlerine Dimitris Hristofyas’ın çocukları Hristina ve Hristos Hristofyas’ın da katıldıkları bildirildi. Öte yandan, 2012 mali yılı bütçesinin dün Meclis’te görüşülme

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta ekonomik önlemelere karşı dün yapılan protesto eylemlerine Dimitris Hristofyas’ın çocukları Hristina ve Hristos Hristofyas’ın da katıldıkları bildirildi.

Öte yandan, 2012 mali yılı bütçesinin dün Meclis’te görüşülmeye başladığı da kaydedildi.

Politis gazetesi ve diğer gazeteler, sendikaların aldığı kararla, ekonomik tedbirleri protesto etmek için kamu sektöründe çalışan binlerce kişinin dün üç saatlik grev yaptığını yazdılar.

Gazete, greve katılanların Meclis önünde protesto eylemi yaptıklarını da belirtti.

Gazete, hava kontrolörlerini etkileyecek olan maaşların dondurulması gibi tedbirlerin bugün Meclis’te görüşüleceğine dikkati çekerken, hava kontrolörlerinin Larnaka ve Baf havalimanlarındaki kontrol kulelerinde yarın 12 saatlik uyar grevi yapmaya kara verdiklerini yazdı.

HRİSTOFYAS’IN ÇOCUKLARI DA EYLEMDE

Fileleftheros gazetesi, Güney Kıbrıs Başkanı Dimitris Hristofyas’ın çocukları Hristina ve Hristos Hristofyas’ın da, babalarının Meclis’e gönderdiği ekonomik tedbirler aleyhine yapılan protesto eylemine katıldıklarını yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2380 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler