1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Güneşin Sofrasında”yla başlıyor
“Güneşin Sofrasında”yla başlıyor

“Güneşin Sofrasında”yla başlıyor

Kıbrıs Tiyatro Festivali bu sene 7 Eylül Perşembe akşamı 20.30’da YDÜ AKKM’de Genco Erkal’ın “Güneşin Sofrasında” oyunuyla başlıyor.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin her yıl Eylül ayında düzenlediği Kıbrıs Tiyatro Festivali bu sene 7 Eylül Perşembe akşamı 20.30’da YDÜ AKKM’de Genco Erkal’ın “Güneşin Sofrasında” oyunuyla başlıyor.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan yapılan açıklamaya göre Festival kapsamında Tiyatro Pera’nın Vanya, Sonya, Maşa ve Spike oyunu, Tiyatro İn’in Akciğer oyunu, Kazan Dairesi’nin Hedwig ve AngryInch oyunu, İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Macbeth ve Hayal-i Temsil oyunları, Sahne Ankara’nın Terör oyunu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun Gülünç Karanlık oyunu, Tiyatro 28’in Sınır oyunu ve Bitiyatro’nun Muallak oyunları sahne alacak.

Festival’de bu yıl K.T. Petrolleri ve Cyprus XP Group platin sponsorlar; YDÜ AKKM salon sponsoru; Telsim Vodafone Grup Şirketi teknoloji ve iletişim sponsoru olurken Lefkoşa Belediye Çalışanları Tasarruf Kooperatifi Ltd gümüş sponsor oldu. Festivale Golden Tulip Otel ve Cookies Bake Shop da katkıda bulundu.

Genco Erkal, Engin Hepileri, Yılmaz Sütçü, Tülay Günal, Nesrin Kazankaya, Nergis Öztürk, Kubilay Penbeklioğlu gibi tanınmış oyuncuların da yer aldığı Festivalde, Dostlar Tiyatrosu ve Tiyatro 28’in biletleri dışında diğer oyunların biletleri satılmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Bu haber toplam 3459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler