1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNDEM: TAŞINMAZ MAL
GÜNDEM: TAŞINMAZ MAL

GÜNDEM: TAŞINMAZ MAL

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun, çeşitli şirketlerden danışmanlık hizmeti alabilme olanağı sunması Rum basını tarafından “icat edilen yeni hile” olarak lanse edildi

A+A-

 

 

 

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun (TMK) Kıbrıslı Rumlara; TMK’ya başvurmadan önce, KKTC’deki eski mallarının değerini ve kullanım kayıplarını daha iyi hesaplayabilmeleri için gayrı menkul işiyle uğraşan çeşitli şirketlerden danışmanlık hizmeti alabilme olanağı sunması Rum basını tarafından “icat edilen yeni hile” olarak lanse edildi.
Fileleftheros, “Mülkleri Ele Geçirme Oyunu... ‘Komisyon’ Kıbrıslı Rumları Kandırmak İçin Yeni Hile İleri Götürüyor... Onları, Avukatlar ve Şirketlerle Temasa Geçmeye Teşvik Ediyor” başlık ve spotlarıyla yansıttığı haberinde ‘Taşınmaz Mal Komisyonu’ Kıbrıslı Rum mal sahiplerinin ev ve tarlalarını haraç mezat satmak üzere kendisine başvurmaya ikna etmek için yeni bir hile buldu. Satılan mallar Türkiye’nin ve sahte devletin mülkiyetine geçecek” ifadesini kullandı.
Gazete Komisyon’un, yeni web sitesi aracılığıyla başvuru sahiplerini; verilecek karardan memnun olmamaları halinde ‘Yüksek Mahkeme’ye başvurabileceklerini ve yine memnun olmazlarsa o zaman Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gidebilecekleri konusunda aydınlattığını yazdı.

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler