1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNDEM ERKEN SEÇİM
GÜNDEM ERKEN SEÇİM

GÜNDEM ERKEN SEÇİM

UBP Kurultayı tamamlandı, tartışmalar dinmedi… Muhalefet, Kurultay’ın UBP’lilerin de yönetimden memnun olmadığını ortaya koyduğuna dikkat çekti, ‘Erken seçim’i işaret etti… “ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ” UBP Kur

A+A-

 

UBP Kurultayı tamamlandı, tartışmalar dinmedi… Muhalefet, Kurultay’ın UBP’lilerin de yönetimden memnun olmadığını ortaya koyduğuna dikkat çekti, ‘Erken seçim’i işaret etti…

 

“ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ”

 

UBP Kurultayı tamamlandı, tartışmalar dinmedi… Muhalefet, Kurultay’ın UBP’lilerin de yönetimden memnun olmadığını ortaya koyduğuna dikkat çekti, ‘Erken seçim’i işaret etti.

 

Hükümet’e UBP’lilerin dahil kimsenin güveninin kalmadığına işaret eden muhalefet partileri, yaşanan süreçte artık erken seçim kararını ‘UBP’lilerin alması gerektiğine’ vurgu yaptı.

 

Mevcut durumda Hükümet’e ‘Güvensizlik Önergesi’ sunmayı henüz gündeme almadıklarını belirten muhalefet partisi liderleri, İrsen Küçük’ün UBP Hükümeti’ne kimsenin güvenini kalmadığını ortada olduğuna vurgu yaptı.

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu: “Son kamuoyu araştırmalarında %35’lerin de altında olan UBP’nin İrsen Küçük’lü halk iradesinin, UBP’lilerin de yarısı, yani %17’si tarafından kabul edilmediği ortaya çıkmıştır. İrsen Küçük halk iradesine saygılıysa istifa edip seçime gitmelidir”

 

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş: “UBP Kendi içinde ne isterse yapsın…700 delegenin seçtiği bir kişinin ülkeye Başbakanlık mı edecek… Erken seçim kararını UBP’nin kendisi almalı.”

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı: “İrsen Küçük’ün hem başkanlığı, hem de başbakanlığı şaibelidir… Gidilecek tek yol erken seçimdir. Kurultay UBP’lilerin de yönetimden memnun olmadığını ortaya koydu.”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1397 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler