1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNDEM EĞİTİM
GÜNDEM EĞİTİM

GÜNDEM EĞİTİM

Meclis, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşmeye başladı. Görüşme sırasında ilk sözü alan CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, eğitimdeki plansızlık ve programsızlığın okulların yeni ders yılına hazırlığında da ortaya çıktığını, okullar

A+A-

 

 

Meclis, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşmeye başladı.  Görüşme sırasında ilk sözü alan CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, eğitimdeki plansızlık ve programsızlığın okulların yeni ders yılına hazırlığında da ortaya çıktığını, okullardaki alt yapı noksanlıklarıyla öğretmen eksikliklerinin okullar açıldıktan sonra daha giderilemediğini savundu.

Yorgancıoğlu, “Bir yandan kaynaklar kısıtlıdır diye çalışana artış vermeyeceksiniz, diğer yandan da mevcut kaynakları har vurup harman savuracaksınız. Ve vatandaş da ses çıkarmayacak..!” diye konuştu.

İlahiyat Bölümü açılması konusuna da değinen Yorgancıoğlu, dünyanın hiçbir yerinde sene ortası yeni ders konmadığını belirterek, burada murat edilenin din adamı yetiştirmek olduğu iddialarının ise gerçeği yansıtmadığını, çünkü bu ihtiyacın İlahiyat Fakültesi tarafından karşılandığını söyledi.

 

AVCI: SENDİKALAR 'YIKILMAZ DUVAR'

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, hükümeti sendikalarla ilişkilerinden dolayı  eleştirerek, kendilerine “kukla hükümet” diyen sendikacılara hala her türlü imkanın sunulduğunu savundu. Avcı, “Şener Elcil gibi kişileri yıkılmaz duvar yaptınız” dedi.

Avcı, İlahiyat Fakültesi açılması kararının doğru bir karar olduğunu belirterek, Haspolat’ta sene ortası ilahiyat bölümü açılmasına dönük “zamansız açılış” eleştirisini desteklediklerini ancak “bütün ülke ilahiyat olacak” yönündeki eleştiriye güldüğünü belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler