1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜNDEM DEVLET KATKISI
GÜNDEM DEVLET KATKISI

GÜNDEM DEVLET KATKISI

Kulüpler Birliği başkanı Yurdaer Garip, geçtiğimiz gün Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başman’ın kulübün ana sponsorluk anlaşması basın toplantısında dile getirdiği konulara açıklık getirdi. Garip, Pazartesi günü Kulüpler Birliği yönetim

A+A-

 

 

Kulüpler Birliği yönetim kurulu yarın toplanarak geniş katılımlı bir genel kurul yapmak için tarih belirleyecek

 

Geçtiğimiz gün K.Kaymaklı sponsorluk anlaşması esnasında konuşan başkan Ali Başman, kulüplere yapılan katkının komik bir rakam olduğunu ve hak edilen rakamın dağıtılmadığını belirtmesinin ardından Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip, bu konunun uzun bir süreden beridir gündemlerinde olduğunu söyledi.

 

Garip, Pazartesi yapılacak birlik yönetim kurulunda geniş katılımlı bir genel kurul tarihi belirlemek için toplanacaklarını ve bu konu hakkında genel kurulda alınacak kararlar ve oluşturulacak komite ile hareket edileceğini açıkladı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kulüpler Birliği başkanı Yurdaer Garip, geçtiğimiz gün Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başman’ın kulübün ana sponsorluk anlaşması basın toplantısında dile getirdiği konulara açıklık getirdi. Garip, Pazartesi günü Kulüpler Birliği yönetim kurulunun toplanacağını ve kulüplere yapılacak devlet katkısı konusunda geniş kapsamlı bir genel kurul toplayabilmek için tarih belirleneceğini söyledi.

Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman, geçtiğimiz gün gerçekleşen sponsorluk anlaşması sırasında kulüplere yapılan katkılara değinmişti. Başman, bir önceki hükümet döneminde yapılan anlaşma gereği betler ve piyangolardan gelen paranın yüzde otuzluk kısmının futbola aktarılacağını belirtmişti. O dönemde miktarın 7 buçuk milyon TL olduğunu ve yüzde otuzunun 2 buçuk milyon TL olduğunu belirten Başman, şu anda fona aktarılan paranın 30-40 milyon TL olduğunu ve kulüplerin bu paranın yüzde otuzunu almadığını vurgulayarak kulüplere yapılan katkının komik bir rakam olduğunu belirtmişti. Başman ayrıca Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip’i konu ile ilgili olarak göreve çağırmıştı.

 

GARİP: “GENEL KURUL İÇİN TARİH BELİRLENECEK”

 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Yenidüzen’e açıklamalar yapan Yurdaer Garip, konunun zaten uzun bir zamandır gündemlerine olduğunu belirtti. K.Kaymaklı Başkanı Ali Başman’ın kendisi ile yaklaşık 10 gün önce bu konu hakkında görüştüğünü belirten Garip, geçtiğimiz haftada Kulüpler Birliği Genel Kurulu’nu toplamanın transfer dönemi neticesinde mümkün olamayacağı için transferin bitmesini beklediklerini söyledi. Transfer döneminde genel kurul toplamaya kalkışılacak olmaları halinde istenilen güçlü genel kurulu sağlayamayacaklarını belirten Garip, Pazartesi günü yapılacak yönetim kurulu toplantısı sonrasında katılımı yüksek bir genel kurul için tarih belirleyeceklerini ve bu genel kurulda devlet katkısını gündem olarak alacaklarını söyledi.

 

“YARI PROFESYONELLİK ÖNERİLECEK”

 

Kulüpler Birliği olarak görünenin aksine aktif olduklarını belirten Garip, Pazartesi günü yapılacak toplantıda geniş kapsamlı genel kurulun yanı sıra tüzük kurultayının tarihinin belirleneceğini söyledi. Bunun yanında kulüplerin sorunları ile ilgili adımlar nasıl atılabilir onun çalışmasının yapılacağını söyleyen Garip, Futbol Federasyonu’nun yerli futbolculara sözleşme toplantısında kendilerinden bir üye talep ettiklerini, kendilerinin de birliğin fikirlerini ve önerilerini bu toplantıya taşıyacak birini görevlendireceklerini söyledi. Sözleşme toplantılarında Kulüpler Birliği olarak yarı profesyonel bir lig ve sözleşme önereceklerini belirten Garip, İskandinav ülkelerinde UEFA ve FIFA tarafından bu tarz ülkeler ve ligler olduğuna değindi.

 

EĞİTİM ÇALIŞMALARI

 

Kulüpler Birliği olarak eğitim çalışmaları yaptıklarını da belirten Yurdaer Garip, bu konu hakkında da bilgi verdi. Garip, bayramdan sonra Girne Amerikan Üniversitesi’nde “Futbolcu Sağlığı” konulu bir seminer vereceklerni, bu seminere futbolcu ve antrenörlerin katılımının sağlanacağını söyledi. Bir süre sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde “Futbolda Şike ve Şiddet” ile ilgili bir çalışmanın olacağı ve bu konuda nelerin yapılabileceği bir tartışma ortamı yaratılacağını belirtti. Garip ayrıca Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde “Kulüplerin Kurumsallaşmasında Devletin Görevi” konulu bir seminer vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler